14 kwietnia 2024

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Święta Wielkanocne za nami, ale w liturgii Kościoła wciąż trwamy w paschalnej radości, dziękując za mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

2.   Zapraszamy na wtorkową adorację N. Sakramentu, środową nowennę do MB Strzyżowskiej a w piątek 15.00 minut przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3.   Spotkanie rodziców i dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek (16 kwietnia) po wieczornej mszy świętej w kościele.

4.   Bardzo dziękujemy za ofiary na tacę z poprzedniej niedzieli – przekazaliśmy je na konto diecezjalnej Caritas. Dziękujemy też za dzisiejsze, na inwestycje parafialne. W tym tygodniu zakończyliśmy kompletowanie dokumentacji koniecznej do prowadzenia prac przy dachu kościoła i przekazaliśmy do Urzędu Konserwatorskiego. Czekamy na decyzję.

5.   Akcja Katolicka naszej parafii organizuje w maju pielgrzymkę do Krasiczyna, Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla, Bolestraszyc i Jarosławia - dokładne informacje w gablocie, gazetce i na stronie internetowej parafii.

6.   Proszono nas, aby ogłosić, że:

Ø  W poniedziałek w kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara o godz. 18 zostanie odprawiona Msza wotywna o Duchu Świętym oraz nabożeństwo Jemu dedykowane. Będziemy się modlić o ożywienie i pogłębienie wiary oraz o dar uzdrowienia. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz tych, którzy pragną się włączyć w tę modlitwę.

Ø  Liceum Ogólnokształcące zaprasza kolejny raz na Dzień Dawcy Szpiku. 18 kwietnia obok auli w godzinach 11 -14 będzie można dokonać rejestracji w bazie dawców szpiku i komórek krwiotwórczych. Zapraszamy pełnoletnich uczniów, rodziców i mieszkańców Strzyżowa.

7 kwietnia 2024

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.   Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy je w kościele o g. 15.00. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. We wtorek o 17.30 możliwość adoracji N. Sakramentu, w środę nowenna do MB Strzyżowskiej o 17.30 a w piątek kwadrans przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

2.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.

Ø  We wtorek na Mszę wieczorną i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania a w sobotę o g. 10.00 na spotkanie z delegatem Księdza Biskupa. Na to drugie spotkanie prosimy także rodziców.

3.   Odeszła od nas śp. Adela Dulemba, Irena Zamorska i Robert Banaś. Polećmy Ich dusze miłosiernemu Bogu…

Piątek, III Tydzień Wielkanocny