9194867

10 grudnia 2017

II NIEDZIELA ADWENTU

1.   Przygotowujmy się duchowo przez Adwent na radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty o g. 18.00, środową nowennę do MB i zachęcamy do własnych inicjatyw duchowych. Informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie w naszej Parafii w sobotę – 23 grudnia a w Parafii św. Bpa Pelczara – dzień wcześniej. Spróbujmy tak zaplanować czas, aby z niej skorzystać.

2.   W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we środę - św. Łucję, w czwartek – św. Jana od Krzyża. Niech Pan Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom.

3.   Wszystkich chłopców, którzy pragną być ministrantami (również chłopców z klas III S.P. przygotowujących się do I Komunii) – serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do ministrantury, które odbędzie się w środę (13 grudnia) po wieczornej mszy. Będziemy wdzięczni Rodzicom, jeśli zechcą porozmawiać na ten temat ze swoimi dziećmi.

4.   Kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania, przyjdą w czwartek (14 grudnia) na wieczorną msze w czasie której otrzymają modlitewniki. Po mszy spotkanie dla wszystkich trzech grup.

5.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy Ofiarodawcom. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej podsumowujące bieżący rok pracy duszpasterskiej i finansowej. Za tydzień – jak co roku - wszystkim Parafianom przedstawione zostanie sprawozdanie z tych dziedzin.

6.   Dzisiaj też Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek.

7.   Na ołtarzu bocznym znajdują się torby, które można zabrać ze sobą i napełnić je produktami, które mogą przydać się innym na Święta. W przyszłą niedzielę można je przynieść do zakrystii a Parafialny Zespół Caritas rozdzieli je potrzebującym przed Świętami. Gdyby ktoś miał życzenie, to można dokonać wpłaty na Konto Parafialnej Caritas albo złożyć ofiarę do skarbonki u św. Antoniego. Dzisiaj można również nabyć kartki świąteczne przygotowane przez Wychowanków Domu Dziecka a ofiary będą również przeznczone na pomoc potrzebującym. Podobnie jak w ubiegłym roku - w następną niedzielę 17 grudnia nasz Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał „Chlebki Dobroci”. Dochód będzie przeznaczony na świąteczne wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Wychodząc z świątyni można zaopatrzyć się w kartki oraz ozdoby świąteczne wykonane i sprzedawane przez młodzież z KSM-u.

8.   Msza św. z Róży P. Ewy Przystaś – w czwartek o 18.00

9.   Proszono nas również o poinformowanie, że w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie trwają od 9.00 do 17.00 Targi Lokalne i można tam nabyć m.in. ozdoby świąteczne.

10.              Dzisiaj żegnamy P. Renatę Moskal. Wyrażamy Jej serdeczną wdzięczność za wszelkie dobro, jakie nasza Wspólnota otrzymała dzięki Jej działalności w Szkolnym Kole Caritas. Niech dobry Bóg wynagrodzi Ją niebem. Wieczne odpoczywanie…

czwartek,
14 grudnia 2017