26 marca 2017

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.   Zbliżają się powoli Święta Wielkanocne a w nich czas rekolekcji. W tym tygodniu przeżywać je będą dzieci i młodzież szkół ponadpodstawowych. Program został podany, znajduje się taż na stronie internetowej Parafii. Bardzo prosimy rodziców, aby zechcieli zainteresować się udziałem swych młodszych i starszych dzieci w rekolekcjach. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową.

2.   Jak co roku wychowankowie Domu Dziecka przygotują na przyszłą niedzielę kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia, bo dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc przedświąteczną, którą organizuje Parafialny Zespół Caritas.

3.   Chcemy serdecznie zaprosić wraz z zespołem WNIEBODŹWIĘKI na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek – 31 marca o g. 20.00. Będzie to modlitwa pieśni i poezji o Męce Pańskiej. Znamy ten zespół z występów przed Pasterką, ze wspaniałego koncertu charytatywnego – zapraszamy więc na wspólną z Nimi modlitwę.

4.   Dziękujemy za ofiary. Trwają prace przy organach i przy obrazie MB Strzyżowskiej a przygotowujemy się do odnowienia ołtarza Matki Bożej i remontu ściany kościoła od strony zachodniej. Za tydzień ofiary przeznaczone będą na cele diecezjalne.

5.   Chcielibyśmy zamknąć listę pielgrzymów do Ziemi św. Wahających się prosimy o szybie podjęcie decyzji, tych, którzy się zgłosili o wpłatę zaliczki – jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zachęcamy i zapraszamy. Przypominamy, że szczegóły na stronie internetowej Parafii.

6.   Proszono nas, aby ogłosić, że:

Ø  spotkanie Burmistrza Strzyżowa z mieszkańcami Osiedla nr 4, odbędzie się 29 marca 2017 (środa) w sali OSP przy ul. Daszyńskiego o g. 17.30 (II termin – g. 18.00).

Ø  Szkółka piłkarska Lech Poznań Football Academy przyjmuje dzieci w wieku 4-12 lat. Treningi dla poszczególnych grup wiekowych odbywać się będą 2 razy w tygodniu. Wielkie otwarcie szkółki odbędzie się 9 kwietnia o g. 14.00 na boisku przy Centralnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzyżowie. Wszelkie informacje udzielane są pod numerami: Maciej Cywka: 697 897 923; Dawid Gorzelany: 500 303 311.

7.   Przypominamy równocześnie, że za wszelkie zewnętrzne ogłoszenia Parafia nie ponosi żadnej odpowiedzialności ani też nie staje się jakimkolwiek gwarantem. Prosimy o tym pamiętać. My tylko życzliwie i chętnie udostępniamy przestrzeń informacyjną.

8.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Bojdę. Pomódlmy się o spokój jego duszy.

19 marca 2017

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.   W liturgii nadchodzącego tygodnia jutro czcimy św. Józefa. Uroczystość ta została przeniesiona ze względu na dzisiejszą niedzielę Wielkiego Postu. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu Bożych darów.

2.   Sobota jest dniem świętowania jubileuszu 25-lecia powstania naszej diecezji. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej.

3.   Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy także w sobotę na Mszę św. o g.18.00.

4.   Dziękujemy za złożone ofiary. W poniedziałek organmistrzowie rozpoczęli prace przy naszym instrumencie. Organy są już wyczyszczone z brudu i prochu, następnie wymienią elektronikę, którą zakupiliśmy w Niemczech a potem przejdą do strojenia instrumentu. Przed Świętami zakończą pracę.

środa,
29 marca 2017

Czytania:

• Ewangelia:

Pomoc psychologa

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W PODEJŚCIU CHRZEŚCIJAŃSKIM

Jeśli szukasz pomocy, znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz lęki - zadzwoń lub napisz P. JOLANTA BOBER - doradca, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

tel. 663 413 808, e-mail: bober.jolanta@gmail.com