17 października 2021

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Rozpoczynamy kolejny tydzień naszego życia. Niech będzie zdrowy i spokojny a Boże dary niech wypraszają nam święci wspominani w nadchodzącym czasie:

Ø  w poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Pracowników Służby Zdrowia, którym oprócz daru modlitwy, składamy serdeczne życzenia i wyrazy wdzięczności za ich służbę, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Prosimy też o modlitwę w intencji Ks. Wiesława – kapelana szpitala oraz Ks. Łukasza, w dniu Jego imienin.

Ø  w środę – wspomnienie św. Jana Kantego – patrona profesorów, nauczycieli i wychowawców;

Ø  w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II – niech otacza swym wstawiennictwem nasze rodziny, Ojczyznę i Kościół w Polsce.

2.   Dziękujemy za wsparcie Fundacji św. Jana Pawła II. Przesłaliśmy 5.329 zł. Dziękujemy również za ofiary na rzecz Parafii. Przyszła niedziela – misyjna, rozpoczyna Tydzień Misyjny a składka ze wszystkich Mszy św. będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom.

3.   Zbliża się listopad, miesiąc pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe. Można je składać przed ołtarzem Serca PJ. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk. Będziemy je wymieniać codziennie w różańcu za zmarłych.

4.   Grupa Świętego Andrzeja Boboli zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe w następną niedzielę 24 października, o godzinie 15:30 w Domu Kultury „Sokół”, przy ulicy Mostowej 2. Bezpośrednio po spotkaniu w Domu Kultury zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o 17:30 i Eucharystię. Będziemy polecać w modlitwie pielgrzymią brać, rodziny, a także zmarłych pielgrzymów. Serdecznie zaprasza Ks. Patryk – Przewodnik Grupy.

5.   Msze św.: za śp. Ks. Adama Sikorę, pracującego kiedyś w naszej Parafii - w poniedziałek o g. 7.00; z Róży P. Augusta Raka – w środę o g. 7.00, w intencji Sióstr Serafitek – w sobotę o g. 18.00

6.   Pomódlmy się za naszych zmarłych: śp. Jana Wilusza i Jolantę Kazalską…

10 października 2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30. Dla najmłodszych mamy konkurs a dla starszych refleksję o skuteczności modlitwy różańcowej.

2.   W tygodniu liturgicznym:

Ø  w środę wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego,

Ø  w piątek – św. Teresy od Jezusa

Ø  a w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej i 43 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Ø  W środę również przypada dzień imienin Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3.   Dziś XXI Dzień Papieski. Możemy dołączyć do „budowniczych” tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, wspomagając finansowo fundację pomagającą w zdobyciu wykształcenia młodych ludzi z uboższych rodzin. Dziękujemy też za ofiary na tacę a szczególnie chcemy podziękować Osobom, które ufundowały nowy pulpit pod mszał, nowe lichtarze na ołtarz soborowy wraz ze świecami oraz cyborium, czyli naczyńko do przechowywania hostii, która eksponowana jest podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu w monstrancji. Bóg zapłać!

4.   Przypominamy, że w naszym kościele Komunii św. do ust udzielamy przy ołtarzu MB Strzyżowskiej a na dłoń przy ołtarzu Serca PJ. Kiedy skończy się procesja osób przyjmujących na rękę, ksiądz komunikuje także pozostałe osoby i można podejść z drugiej kolejki, która jest zazwyczaj dłuższa. Chcemy też przypomnieć, że przyjmując z szacunkiem Komunię św. na dłoń, należy ją spożyć przy księdzu, przed odejściem. Prosimy pamiętać o tym a także o wciąż obowiązujących obostrzeniach związanych z pandemią.

5.   Wciąż poszukujemy osoby, która zdecydowałaby się na podjęcie posługi kościelnego. Osoby, które widziałyby się w tej roli zapraszamy do kancelarii, która czynna jest od wtorku do piątku w g. 8.00 – 9.00 i 17.00 – 18.00

6.   W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Genowefę Modliszewską, Janinę Rędziniak i Leszka Machnicę. W czwartek przypada 4 rocznica śmierci Ks. Wacława Potryrały – wikariusza strzyżowskiej fary i proboszcza w Zaborowie.  Powierzmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

Ksiądz dyżurny

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

Ksiądz kapelan szpitala

Ksiądz proboszcz

Pan Organista

Pan Kościelny

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.

Zostań naszym Znajomym