22 kwietnia 2018

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosząc o modlitwę w tej intencji, dziękujemy również wszystkim, którzy pamiętają o nas i wspomagają nas swoimi modlitwami.

2.   W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski a w środę święto św. Marka Ewangelisty. Wiele dobrych życzeń składamy Jubilatom i Solenizantom.

3.   Proszono nas o poinformowanie, że:

Ø  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Strzyżowie oferuje pomoc specjalistów w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Więcej informacji dla zainteresowanych – na plakacie.

Ø  Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych zaprasza na spotkanie ze znanym publicystą, dziennikarzem i pisarzem Szymonem Hołownią. Tematem będzie działalność charytatywna w Afryce. Można będzie również nabyć książki Pana Szymona. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o 12.30 w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych.

Ø  Dom Kultury SOKÓŁ w Strzyżowie zaprasza na specjalny seans filmu „Maria Magdalena”. Projekcja w dniach 27, 28 i 29 kwietnia o g. 18.00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

4.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Gągorowskiego. Pomódlmy się o spokój Jego duszy…

15 kwietnia 2018

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list do Rzymian. Zachęcamy do prywatnej lektury tej księgi w najbliższym tygodniu, a dzisiaj o g. 15.00 zapraszamy na wspólne czytanie na strzyżowski Rynek o g. 15.00.

2.   Jak zwykle we wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu a w środę na nowennę do MB Strzyżowskiej.

3.   W czwartek będziemy przeżywać święto 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej. Jest ono związane z 20 rocznicą ufundowania sztandaru przez Społeczność Ziemi Strzyżowskiej. Wszystko rozpocznie się Mszą św. o g. 11.00 a dalsza część uroczystości na Rynku. Informacje szczegółowe na plakacie.

4.   W sobotę, 28 kwietnia 2018 r., w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. Więcej informacji dla zainteresowanych także na plakacie.

5.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek po wieczornej mszy zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów

Ø  We wtorek po wieczornej mszy spotkanie i próba dzieci z klas III SP przygotowujących się do I Komunii św.

Ø  W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej

Ø  W piątek na wieczorną msze zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z klas II Gimnazjum oraz klas 7 SP. Wszyscy kandydaci mają przynieść ze sobą indeksy.

środa,
25 kwietnia 2018