22 maja 2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   W nadchodzącym tygodniu liturgicznym: we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych a w czwartek – św. Filipa Nereusza. Tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środę wypadają tzw. „Dni Krzyżowe”, w których prosimy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy, nie tylko na roli, ale w pracy każdego z nas. Dołączmy te intencje do modlitwy Kościoła w naszych prywatnych rozmowach z Panem Bogiem, zwłaszcza, że wojna w Ukrainie stanowi poważne niebezpieczeństwo kłopotów z żywnością.

2.   Corocznie, w ostatnią niedzielę maja wspomagaliśmy budowę kościoła u naszych sąsiadów. Kościół już piękny, poświęcony, ale kredyt też nie mały i wiele jeszcze prac przed nimi. Zapewne opowie o tym Ks. proboszcz Julian, który będzie za tydzień naszym gościem a my, wg możliwości wesprzyjmy to dzieło modlitwą i ofiarą w miarę naszych możliwości.

3.   W kwietniu, w ramach akcji DZIEŃ DOBRA zbieraliśmy ofiary do puszek na wsparcie uchodźców z Ukrainy. Kwota ponad 5500 zł została przekazana Fundacji TROSKA, która w Kozłówku stworzyła dom pobytu uchodźców. Ks. Piotr przesyła podziękowania, które umieściliśmy na tablicy ogłoszeń. Równocześnie też zaprasza na majówkę w dniu 28 maja o g. 18.00. Więcej informacji dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.

4.   Msze św.: w poniedziałek wieczorem – z Róży P. Danuty Gadzina, we wtorek wieczorem – z Róży św. Michała, z Róży P. Marii Myśliwiec – w sobotę wieczorem.

15 maja 2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominać w poniedziałek św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

2.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o 17.30.

3.   Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy z okazji I Komunii, rocznicy a także bierzmowania zechcieli złożyć ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy również pewnej osobie, która zafundowała nowe lichtarze na ołtarz główny.

4.   Pożegnaliśmy ostatnio śp. Czesławę Świszcz, Janinę Kulon a dziś przypada rocznica śmierci Ks. Piotra Anioła. Pomódlmy się za Ich dusze…

5.   Msze św.: z Róży P. Ewy Przystaś – poniedziałek, wieczorem; z Róży P/ Grażyny Wilk – czwartek wieczorem; w intencji Strażaków z KP PSP w dniu Ich święta – w piątek o 12.00

Ksiądz dyżurny

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

Ksiądz kapelan szpitala

Ksiądz proboszcz

Pan Organista

Pan Kościelny

Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny
Rok C, II
Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.

Zostań naszym Znajomym