Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
18109576

Statystyki

stat4u

 
 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 czerwca 2024

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać: we wtorek: św. Barnabę – apostoła; w czwartek św. Antoniego z Padwy – kapłana i doktora Kościoła a w piątek bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika obozu koncentracyjnego w Dachau.

2.   W poniedziałek po Mszy wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich chłopców począwszy od klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu.

3.   Spotkanie sympatyków i członków Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej.

4.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które są przeznaczone na cele inwestycyjne. Informujemy, że komplet dokumentów został złożony w Urzędzie Konserwatorskim w Rzeszowie i ciągle czeka na zatwierdzenie.

5.   Msze św.: w kaplicy MB Bolesnej, z Róży P. Marii Szaro – w czwartek o 17.00; w 11 rocznicę śmierci Ks. Prałata Adama Nowaka, długoletniego proboszcza naszej Parafii – w piątek o 18.00, dziękczynna za rok pracy dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców Przedszkola Samorządowego MICHAŁKI – w przyszłą niedzielę o 11.00.

6.   Dziś ważny dzień dla naszej Ojczyzny i całej Europy. Nie zapomnijmy w naszych osobistych modlitwach poprosić o wybór dobrych i roztropnych ludzi, bo przecież im powierzamy nasze i naszych Bliskich losy.

 

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 czerwca 2024

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   Za nami uroczystość Bożego Ciała. Bardzo dziękujemy: twórcom ołtarzy – Państwu Zimnym i Znamirowskim oraz społeczności Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2, druhom Strażakom z pocztami sztandarowymi, Strzyżowskiej Orkiestrze, Siostrom Serafitkom za pomoc, Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim uczestniczącym w procesji wraz z czuwającymi nad naszym bezpieczeństwem strzyżowskim policjantom. Zapraszamy na Msze wieczorne i procesje wokół kościoła. W czwartek, 6 czerwca, po Mszy błogosławieństwo dzieci.

2.   Przed nami nowy tydzień i wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – św. Karola i jego towarzyszy, męczenników; w środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę – Niepokalanego Serca NMP. Życzymy Bożego błogosławieństwa Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia.

3.   Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty z okazji I piątku miesiąca. Spowiadamy: w czwartek od 17.30, w piątek od 17.00. W te dni Kancelaria Parafialna będzie nieczynna po południu. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja, w piątek kwadrans przed Mszą wieczorną koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

4.   W imieniu Ks. Proboszcza Juliana Jarząba dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspomogli prace przy nowym kościele. Suma ofiar wyniosła 13.573 zł. Dziękujemy też za dzisiejsze, które są przeznaczone na cele diecezjalne.

5.   Będziemy jeszcze o tym przypominać, ale 20 i 21 czerwca można będzie oddać tzw. elektrośmieci. Może warto sprawdzić, czy nie mamy niepotrzebnego sprzętu. Ta akcja organizowana przez grupę Green Office ma na celu pomoc misjonarzom. 

6.   Pożegnaliśmy śp. Danutę Cierpiał. Pomódlmy się za Nią i naszych Bliskich zmarłych. 

 

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny

609 384 320 

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

884 884 320

Ksiądz kapelan szpitala

790 554 308 

Ksiądz proboszcz 

 533 288 635

Pan Organista

 728 858 878

Pan Kościelny

 721 788 145

Święta

Piątek, X Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

Zostań naszym Znajomym

Blok reklamowy