Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
9897703

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 czerwca 2018

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   Dzisiaj obchodzimy Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Po każdej Mszy św. odmówimy dziesiątek różańca - tajemnicę Objawienia Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej - w intencji świętości małżeństw i rodzin.

2.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby Apostoła

- w środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy

- w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala

Jubilatom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszym kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.   W czwartek przypada 5-ta rocznica śmierci ks. prałata Adama Nowaka – zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

5.   Przypominamy o zbiórce artykułów na misje w Kamerunie, którą organizuje młodzież z naszej parafii. Produkty można jeszcze dostarczyć w piątek i sobotę w godzinach 17.00-18.00. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w to dzieło i zachęcamy do dołączenia.

6.   W środę o 17.00 Msza św. z Róży p. Marii Szaro - w kaplicy MB Bolesnej a w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. – z Róży p. Anny Maźnickiej.

7.   Grupa modlitewna zaprasza w czwartek po wieczornej Mszy św. do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem

8.   Teraz obejmijmy naszą modlitwą wszystkie małżeństwa i rodziny …

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 czerwca 2018

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   W najbliższym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy wspominać: we wtorek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek – uroczystość Najświętszego serca Pana Jezusa. Jubilatom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2.   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości i procesji Bożego Ciała: twórcom pięknych ołtarzy, Strażakom z pocztami sztandarowymi, orkiestrze, dzieciom i rodzicom a także strzyżowskiej Policji za zabezpieczenie procesji. Do czwartku trwa tzw. oktawa Bożego Ciała z codziennymi procesjami wokół kościoła po wieczornej Mszy św. W czwartek zapraszamy rodziców z dziećmi przede wszystkim na uroczyste błogosławieństwo, ale także na tradycyjne słodkości. To wszystko na Mszy św. o g. 18.00.

3.   Dziękujemy za ofiary z poprzedniej niedzieli. Przekazaliśmy je Ks. Proboszczowi z Par. św. Bpa Pelczara. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

4.   W naszym kiosku, przy kościele, można nabyć kolejne, nowe roczniki muzealne. Są o tyle ciekawe, że oprócz wielu interesujących tematów związanych z naszym miastem, w t. III znajduje się opis prac przy renowacji polichromii w naszej świątyni a w t. IV po raz pierwszy drukiem ukazała się praca Ks. Sikory o cudach i łaskach za przyczyną Matki Boskiej Strzyżowskiej. Zachęcamy do nabycia i lektury.

5.   Młodzież naszej parafii zachęcona sukcesem świątecznych akcji pomocy dzieciom w Afryce, w której przesłali ponad 80 kg potrzebnych produktów i ubrań na misję w Kamerunie zaprasza do pomocy w kontynuowaniu dzieła. Zbiórka odbędzie się w 8 i 9 czerwca oraz 15 i 16 czerwca (piątek, sobota) w godzinach 17.00 – 18.00 w budynku starego domu parafialnego. Produkty, które można przynieść to przede wszystkim: używane ubrania (zarówno dla niemowlaków jak i osób dorosłych), zabawki dla dzieci, kasze, cukier, słodycze, kaszki, budynie, zupki w proszku, kakao.

6.   Msze św.: z Róży P. Zofii Englot – czwartek, g. 7.00; za śp. Ks. Piotra Anioła od Grona Nauczycieli kl. I-III i świetlicy MZS – czwartek, g. 18.00; z Róży P. Marii Myśliwiec  - w przyszła niedzielę o g. 18.00

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 maja 2018

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

1.   W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać: we wtorek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek – uroczystość Bożego Ciała, w piątek – św. Justyna a w sobotę rocznicę konsekracji Katedry rzeszowskiej.

2.   W uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej zapraszamy na Msze św. o g. 6.30, 8.00 i 9.30. Po tej Mszy tradycyjna procesja, przebiegająca podobną jak co roku trasą. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Bezpośrednio po procesji będzie Msza św. w kościele a kolejna o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą przyjść, do udziału w procesji, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i wszystkie maluchy: małych ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków. W tzw. oktawie Bożego Ciała po Mszy św. procesja wokół kościoła, na którą również zapraszamy.

3.   W tym tygodniu I piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty na wszystkich Mszach św., w posłudze Księdza Penitencjarza a spowiadać będziemy w piątek od g. 17.00. W sobotę przed południem księża odwiedzą chorych. W sobotę również Msza św. wieczorna połączona z nabożeństwem fatimskim.

4.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  Przypominamy, że dzisiaj o 13.30 spotkanie Rady Parafialnej.

Ø  Uczniów klas III Gimnazjum, którzy przyjęli w tym roku sakrament bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na spotkanie podsumowujące. Rozpocznie się ono Mszą św. o g.18.00.

Ø  Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.

Ø  Wyjazd do Rzeszowa na koncert  "Jednego Serca, Jednego Ducha"  będzie w czwartek (Boże Ciało) o godz. 17.30 z przystanku koło sklepu "Samrez". Zapraszamy do udziału w imieniu Organizatorów.

5.   Wraz z Księdzem Proboszczem z Par. św. Bpa Pelczara dziękujemy za dzisiejsze ofiary, przeznaczone na budowę kościoła. Za tydzień składka przeznaczona będzie na cele diecezjalne.

6.   Jak wiemy, od 25 maja obowiązują nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Zmiany dotyczą także zasad pracy Kancelarii Parafialnej i wydawania dokumentów. Prosimy mieć na uwadze to, że nie wolno nam będzie wydać np. świadectwa chrztu dla osób trzecich lub dzieci po ukończeniu 16-go roku życia bez pisemnego upoważnienia i wylegitymowania odbiorcy. Istnieje też cały szereg obostrzeń, ale będziemy już o tym informować indywidualnie w Kancelarii, bo dziś nie pora i nie czas na szczegóły. Przybędzie nam wszystkim formalności i dodatkowych dokumentów, ale nie mamy na to wpływu.

7.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Malitę. Pomódlmy się o spokój Jego duszy…

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
19 czerwca 2018

(170. dzień roku)

Święta

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Blok reklamowy