Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
12124644

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 czerwca 2020

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

1.   Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. W najbliższym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Jadwigę Królową; w sobotę – św. Antoniego z Padwy. Niech Bóg błogosławi Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia.

2.   W poniedziałek 8 .06 o godz. 7.00 sprawowana będzie Msza św. w int. tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie o światło Ducha Świętego i Jego dary na czas egzaminów.

3.   Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

4.   W czwartek uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku będzie miała inny niż zazwyczaj przebieg. Zgodnie z zaleceniami władz kościelnych odbędzie się na terenie przykościelnym. Po Mszy św. o g. 9.30 przy czterech ołtarzach w kościele zostaną odczytane fragmenty Ewangelii i odmówione modlitwy a potem będzie procesja wokół kościoła. Nie ma ograniczeń co do liczby osób uczestniczących, ale pamiętajmy o zachowaniu odpowiednich odległości i maseczkach. Bezpośrednio po zakończeniu procesji Msza św. Nie będzie Mszy o g. 12.30.

5.    W okresie oktawy Bożego Ciała będziemy przeżywać I Komunię św. dzieci. Mamy nadzieję, że pomimo innej niż zazwyczaj formy, będzie to dla nich duże przeżycie. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Tradycyjnie też przez cały tydzień, po Mszy wieczornej procesja wokół kościoła na którą serdecznie zapraszamy.

6.   W imieniu Ks. Juliana proboszcza Parafii św. Biskupa Pelczara chcemy serdecznie podziękować za pomoc okazaną w ubiegłą niedzielę. Suma ofiar na wsparcie budowy kościoła wyniosła 10.442 zł. Bóg zapłać. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na cele diecezjalne. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa ofiary w uroczystość Bożego Ciała wspomogą Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

7.   Tradycyjnie, w sobotę 13 czerwca zapraszamy do kapliczki MB Bolesnej. Tam o g. 16.00 będzie sprawowana Msza św. z int. Róży P. Marii Szaro.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 maja 2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1.   Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dobiega końca liturgiczny okres wielkanocny. Przeżywaliśmy go zupełnie inaczej niż przez wcześniejsze lata. Niech to będzie dla nas przedmiotem refleksji. Prośmy też Ducha Świętego o potrzebne dary, abyśmy przy Jego pomocy dbali o nasz duchowy rozwój.

2.   W ciągu tygodnia:

Ø  Jutro święto NMP – Matki Kościoła.

Ø  We wtorek rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie;

Ø  W środę – wspomnienie męczenników: św. Karola Lwangi i jego towarzyszy.

Ø  W czwartek przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Ø  W piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Niech patroni tego tygodnia wypraszają potrzebne Boże łaski dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

3.   Jak wiadomo, zmieniły się zasady uczestniczenia w Mszach św. i nabożeństwach. Nie ma limitu osób, należy zadbać o odpowiedni dystans i wymagane są maseczki. Zapraszamy więc do obecności fizycznej w kościele, natomiast zachowujemy transmisję internetową dla osób starszych i chorych - codziennie o g. 18.00 a w niedziele i święta o g. 11.00.

4.   Zapraszamy:

Ø  W poniedziałek rodziców dzieci komunijnych o g. 16.00 w kościele

Ø  We wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu o 17.30

Ø  W środę na nowennę do MB Strzyżowskiej także o g. 17.30

Ø  W tym tygodniu I piątek miesiąca, zachęcamy do spowiedzi: w czwartek od 17.30 a w piątek od 17.00. W czwartek po Mszy wieczornej Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie. W te dni Kancelaria Parafialna będzie po południu nieczynna.

5.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na wsparcie budowy kościoła u naszych Sąsiadów. Życzymy Księdzu Proboszczowi Julianowi, który dziś się z nami modli i głosi kazania, zarówno Bożego błogosławieństwa jak też życzliwości i ofiarności ludzi, aby udało się szybko zakończyć tę trudną inwestycję. Za tydzień składka przeznaczona na cele diecezjalne.

  

Komunikat Biskupa Rzeszowskiego

W związku ze W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii postanawia się co następuje:

 

1.     W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.

2.     Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane..

3.     Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa. Dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.

6.     W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zachowaniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.

7.     Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca.

8.     W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

 

 

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny - 609 384 320 

Ksiądz kapelan  - 790 554 308 

Ksiądz proboszcz  - 533 288 635

Pan Organista - 728 858 878

Pan Kościelny - 785 485 928

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538 lub

z P. E. Salamon - Krypel - tel. 735 773 157

Święta

Sobota, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Norberta, biskupa

Blok reklamowy