Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
10495362

Statystyki

stat4u

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

9 grudnia 2018

 

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 

 

1.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Łucję, w piątek św. Jana od Krzyża. Zapraszamy na Msze św. roratnie.

 

2.   Na ołtarzu bocznym znajdują się torby Caritas, które można zabrać ze sobą i napełnić je produktami. Produkty z pewnością mogą przydać się innym na Święta. Od przyszłej niedzieli będzie można je przynieść do zakrystii a Parafialny Zespół Caritas rozdzieli je potrzebującym przed Świętami. Gdyby ktoś miał życzenie, to można dokonać wpłaty na Konto Parafialnej Caritas albo złożyć ofiarę do skarbonki u św. Antoniego. W niedzielę 23 grudnia będziemy mogli nabyć „Chleb Dobroci Caritas”, z czego dochód również będzie przeznaczony na przedświąteczną pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 

3.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Dziś również przeżywamy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Można na ten cel złożyć ofiarę do puszek.

 

4.   Członków Rady parafialnej zapraszamy dzisiaj o g. 14.00 na spotkanie podsumowujące bieżący rok.

 

5.   Msza św. w int. mieszkańców wsi Tropie sprawowana będzie w przyszłą niedzielę o g. 11.00.

 

6.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Klimek, Zofię Niemiec i Bogusława Jajugę. Polećmy Ich dusze miłosierdziu Bożemu…

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 grudnia 2018

I NIEDZIELA ADWENTU

 

1.   Serdecznie życzymy, aby czas rozpoczętego Adwentu stał się dla nas wszystkich okresem przygotowania duchowego na Boże Narodzenie. Pomyślmy nad postanowieniami adwentowymi. Serdecznie zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami i wszystkich, którym czas oczekiwania na przyjście Pana kojarzy się także z modlitewnym czuwaniem. Msza św. roratnia sprawowana będzie w dni powszednie o g. 18.00.

2.   W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Barbary i odpust w Żyznowie, w czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, w piątek – św. Ambrożego a w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3.   W tym dniu nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie dzień odpustu. Msze św. jak w niedzielę, ale nie będzie Mszy o g. 12.30. Uroczysta Msza św. z udziałem kanoników Kapituły o g. 18.00. Jest to dzień powszedni, ale prosimy, aby tak zorganizować czas, by można było uczestniczyć we Mszy św.

4.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Jak w każdą I niedzielę miesiąca przekażemy je na cele diecezjalne, natomiast za tydzień 9 grudnia, będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Można będzie złożyć na ten cel ofiarę do puszek.

5.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów.

Ø  We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. roratnią o godz. 18.00

Ø  W czwartek, po wieczornej Mszy św. naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Rodziców zapraszamy wcześniej do zakrystii. Na spotkanie z Mikołajem zapraszamy także dzieci uczęszczające na Oazę i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Ø  W piątek (7 grudnia) zapraszamy dzieci z klas III SP wraz z rodzicami na wieczorną Mszę w czasie której otrzymają medaliki.

Ø  W sobotę po sumie odpustowej zapraszamy na czuwanie z Grupą modlitewną, przed Najświętszym Sakramentem od godz. 12.00 w tzw. Godzinie Łaski

Ø  Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o g. 13.30. Podsumujemy kończący się rok i spróbujemy zaplanować przyszły.

6.   Dzisiaj kiermasz prac wykonanych przez dzieci i wychowawców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Strzyżowie, można również nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

7.   W przyszłą niedzielę po Mszach św. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające w naszej parafii będzie prowadziło sprzedaż ręcznie wykonanych kartek i ozdób świątecznych. Poświęcono na to wiele czasu i włożono duży wysiłek. W związku z tym bardzo zachęcamy o nabycie jakiejś ozdoby za dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na działalność i bieżące wydatki stowarzyszenia.

8.   W najbliższy piątek oraz sobotę pod patronatem Caritas organizowana będzie w sklepie "Biedronka" jesienna zbiórka żywności. Przeprowadzą ją wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego w strzyżowskim Liceum oraz młodzież z grup parafialnych. Poprzez tę akcję pragniemy zgromadzić jak najwięcej artykułów spożywczych jako pomoc dla ludzi ubogich na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do okazania serca najbardziej potrzebującym

9.   Zapraszamy dziś do kina na bezpłatny seans o g. 16.00. Proponujemy film ŁASKA I MIŁOSIERDZIE.

10.              Msze św.: w int. Róż różańcowych rodziców za dzieci – w sobotę, g. 11.00; w int. Rejonowego Koła Pszczelarzy – w niedzielę o g. 8.00.

11.              W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Gorzynika, Antoniego Kołodzieja i Helenę Haber. Pomódlmy się za Ich dusze…

 

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny - 609 384 320 

Ksiądz kapelan  - 790 554 308 

Pan Organista - 728 858 878 

Pan Kościelny - 500 757 567

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538 lub

z P. E. Salamon - Krypel - tel. 735 773 157

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża

Blok reklamowy