Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
8514695

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 maja 2017

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

1.   Dzisiaj, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zechciejmy zauważyć perspektywę wieczności, która jest przypisana każdemu z nas. Uwierzmy naprawdę, że doczesność – choć ważna – prowadzi nas do innego wymiaru a w tej wędrówce nie jesteśmy sami – idzie z nami miłosierny Chrystus.

2.   W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek – wspomnienie św. Justyna, w piątek – rocznica konsekracji rzeszowskiej Katedry i wspomnienie wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie, które odbyło się 26 lat temu; w sobotę wspomnienie męczenników – św. Karola Lwangi i jego współbraci.

3.   Ostatnio kilku chłopców zgłosiło chęć bycia ministrantami. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby należeć do grona LSO. Prosimy rodziców o zauważenie naszej prośby i zgodę na to, aby ich synowie mogli być ministrantami. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4.   W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty – w czwartek od 17.30 a w piątek od 17.00. W czwartek, po Mszy św. wieczornej grupa modlitewna zaprasza na czuwanie. W sobotę księża odwiedzą chorych z Komunią św.

5.   Pragniemy serdecznie podziękować za ofiarę na rzecz prac parafialnych, złożoną przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy również za dzisiejsze, wspomagające budowę kościoła w Parafii św. Bpa Pelczara. Z radością też informujemy, że powrócił obraz MB Strzyżowskiej po gruntownej renowacji i szeregu prac zabezpieczających. Były to bardzo trudne prace, ale dzięki nim odzyskał swoje pierwotne kolory i mamy nadzieję, że Matka Boża Strzyżowska będzie swym pięknem zachwycała kolejne pokolenia Strzyżowian. Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy uregulować należności za pracę przy obrazie. Bóg zapłać.

6.   Proszono nas, aby poinformować, że ukazał się już III tom Strzyżowskiego Rocznika Muzealnego. Są tam bardzo ciekawe artykuły, m.in. ks. prof. Ludwika Grzebienia o strzyżowskiej kolegiacie, P. Elżbiety Bakun o pracach nad polichromią kościoła, P. Moniki Bober o strzyżowskim Towarzystwie Kasynowym oraz wielu innych autorów omawiających strzyżowskie tematy. Mamy kilka egzemplarzy w kiosku parafialnym, gdyby brakło, można je nabyć w budynku Muzeum Samorządowego. Zachęcamy do zakupu tej książki, podobnie jak do zakupu prasy.

7.   W imieniu organizatorów, czyli Gminy Strzyżów, Centrum Sportu, Domu Kultury SOKÓŁ oraz Biblioteki zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka 1 czerwca od 10.00 do 18.30. Przewidywanych jest wiele atrakcji a wszystko to na plakacie w gablocie oraz na stronach internetowych Organizatorów.

8.   Chcemy poinformować, że na stronach internetowych Parafii są już wypisane intencje za śp. Ks. Piotra Anioła. A w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Malankiewicza i Józefa Przepiórę. Niech Pan Bóg da im niebo…

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 maja 2017

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.   Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w ostatnich dniach przez modlitwę, pamięć i różnorakie formy pomocy solidaryzowali się z nami, w związku ze śmiercią Księdza Piotra. Polecamy Waszej pamięci Jego duszę.

2.   W tym tygodniu w liturgii: w środę – wspomnienie NMP – Wspomożycielki wiernych a w piątek św. Filipa Nereusza. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.   W sobotę w naszej diecezji odbędą się święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji tych, którzy decydują się na wędrówkę drogą powołania kapłańskiego.

4.   Dziękujemy za ofiary z ostatniej niedzieli na cele parafialne i na pomoc w Sudanie. Dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na wsparcie diecezjalnego Katolickiego Radia VIA a za tydzień – jak co roku – wspomożemy budowę kościoła w Parafii św. Bpa Pelczara.

5.   Msze św.: z Róży P. Ludwiki Saneckiej – w poniedziałek o 18.00; z Róży P. Katarzyny Szaro – w czwartek o 18.00; z Róży P. Eugeniusza Zimnego – w piątek o 6.30.

6.   Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Kazimierę Szeligę i Ks. Piotra Anioła. Pomódlmy się o spokój ich dusz…

 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Dzisiaj jest

sobota,
27 maja 2017

(147. dzień roku)

Święta

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Pomoc psychologa

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W PODEJŚCIU CHRZEŚCIJAŃSKIM

Jeśli szukasz pomocy, znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz lęki - zadzwoń lub napisz P. JOLANTA BOBER - doradca, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

tel. 663 413 808, e-mail: bober.jolanta@gmail.com

Blok reklamowy