16 stycznia 2022

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W nadchodzącym tygodniu:

Ø  w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata a równocześnie Dzień Judaizmu;

Ø  we wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

Ø  w środę uroczystość św. Bpa J. S. Pelczara, patrona Diecezji Rzeszowskiej a także patrona drugiej strzyżowskiej Parafii, która w ten dzień przeżywać będzie dzień odpustu parafialnego;

Ø  w piątek wspomnienie św. Agnieszki, męczenniczki

Ø  a przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

2.   Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu i środową nowennę. Prośby i podziękowania do MB Strzyżowskiej można składać zarówno drogą tradycyjną jak i elektroniczną.

3.   Na strzyżowskim cmentarzu znajduje się grób śp. Antoniego Jabczyńskiego, powstańca styczniowego. Jego nagrobek odnowiono ze środków Instytutu Pamięci Narodowej. W piątek, o g. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w której polecać będziemy Bogu powstańców i modlić się za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej liturgii.

4.   Bardzo dziękujemy za ofiary na cele parafialne. Ostatnio poprawiliśmy i zabezpieczyliśmy pewne fragmenty dachu, aby spokojnie doczekać do prac, które zamierzamy rozpocząć w przyszłym roku a w bieżącym przygotować dokumentację i zbierać środki.

5.   Dbajmy o siebie, zarówno gdy chodzi o przestrzeganie przepisów sanitarnych jak też o dobre i ciepłe relacje w domach i miejscach pracy. W tych trudnych czasach bądźmy dla siebie wyrozumiali i cierpliwi. Gdyby ktoś potrzebował skorzystać z izolatorium, na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje na ten temat.

9 stycznia 2022

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1.   Dzisiejsza niedziela kończy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego, ale jeszcze do 2 lutego w świątecznym nastroju śpiewamy kolędy.

2.   Grupa Modlitewna zaprasza w czwartek, po Mszy św. wieczornej, na adorację Najświętszego Sakramentu przy śpiewie kolęd.

3.   Zapraszamy na Mszę św. kolędową naszych Parafian: w poniedziałek z ul. 8-go Marca, Słonecznej, Łukowej, Parkowej, Przecławczyka, Tysiąclecia, Kramarczyka i mjr Dobrzańskiego; we wtorek z ul. Goslara, Chrobrego, Mieszka I, Zajączkowskiego, Pitery, Rędziny, Kosiaka, Gduli, Granicznej i Mariackiej

4.   Dziękujemy za ofiary na misje z uroczystości Objawienia Pańskiego i 1 piątku, oraz dzisiejsze na potrzeby parafialne.

5.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ludwika Kluskę. Powierzmy Go miłosiernemu Bogu…

Ksiądz dyżurny

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

Ksiądz kapelan szpitala