Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
8344553

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 kwietnia 2017

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.   Dzisiaj przeżywamy Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Różnie to bywa z naszą lekturą Biblii. Spróbujmy w tym tygodniu znaleźć choćby kilka minut dziennie na lekturę tej Księgi.

2.   W maju – jak co roku – o g. 17.30 nabożeństwo majowe. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do udziału w tej wspaniałej, polskiej modlitwie.

3.   Nadchodzący tydzień obfituje w święta i uroczystości. W poniedziałek wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, prosząc Pana Boga, aby nikomu nie brakowało pracy a ci, którzy pracują, byli za nią godnie wynagradzani. We wtorek wspominamy św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. Jest to równocześnie Dzień Flagi. Zachęcamy do udekorowania nią naszych domów. Niech zostaną na dzień 3 Maja, kiedy przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę, z tym, że nie będzie Mszy o 12.30. O 11.00 uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Ziemi Strzyżowskiej. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu przypada także odpust w Zaborowie.

4.   W czwartek wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków. Na nabożeństwo majowe i na Mszę św. zapraszamy Strażaków Zawodowych i Ochotników oraz ich rodziny. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w ich służbie.

5.   W sobotę święto św. apostołów Filipa i Jakuba. Wieczorem nabożeństwo fatimskie, którym rozpoczynamy przeżywanie cyklu pięciu pierwszych sobót miesiąca, według idei przesłania fatimskiego. Bardzo serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.

6.   Jak widać, rozpoczęliśmy już prace przy ścianie frontowej kościoła. W piątek odbyło się spotkanie z udziałem przedstawiciela Urzędu Konserwacji Zabytków i wykonawcy prac. Opracowano harmonogram i zadania polegające na odczyszczeniu i zabezpieczeniu tej ściany świątyni. Prace są trudne i skomplikowane a konserwator stawia swe wymagania. Mamy jednak nadzieję, że podołamy tym wyzwaniom, zarówno od strony merytorycznej jak też finansowej. Dlatego dziękujemy serdecznie za wszelkie wsparcie i ofiarność.

7.   Przypominamy, że w drugiej połowie lipca odbędzie się pielgrzymka do Ziemi św. Chcemy już zamknąć listę uczestników, dlatego prosimy niezdecydowanych, aby do końca tego tygodnia podjęli decyzję, gdyż musimy już przekazać listę pielgrzymów. Wszystkie informacje na stronie internetowej.

8.   W maju rozpoczynamy Msze św. gregoriańskie za: śp. Pawłą Kmona, Stanisława Pilcha, Józefa Leśniaka, Janinę Midura, Alfreda Drążka, Tadeusza Gliwskiego, Danutę Ziobro, Zofię Gierlak i Augustynę Drogoń.

9.   W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Kawę. Pomódlmy się o spokój Jego duszy…

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 kwietnia 2017

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.   Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Niech będzie dla każdego z nas czasem zachwytu i wdzięczności Bogu za to, że wciąż pochyla się z miłością nad nami i wciąż przyjmuje do siebie, nawet wtedy, gdy wracamy z bardzo pogmatwanych ścieżek naszego życia. Niech odpowiedzią będzie również miłosierdzie okazywane naszym bliźnim. Dlatego dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na wspomożenie diecezjalnej Caritas a o g. 15.00, tradycyjnie już, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może uda się nam połączyć pożyteczne i pobożne, czyli poobiedni spacer z nawiedzeniem świątyni i chwilą modlitwy. Zapraszamy.

2.   W poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

3.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na czwartkową Mszę św. wieczorną. Prosimy zabrać ze sobą indeksy.

Ø  Dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w piątek, na wieczorną Mszę św.

4.   W tym tygodniu odeszli od nas: śp. Zofia Jajuga, Kazimierz Kut, Weronika Kut i Jan Dziergas. Niech odpoczywają w pokoju…

 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Dzisiaj jest

sobota,
29 kwietnia 2017

(119. dzień roku)

Święta

Sobota, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Pomoc psychologa

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W PODEJŚCIU CHRZEŚCIJAŃSKIM

Jeśli szukasz pomocy, znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz lęki - zadzwoń lub napisz P. JOLANTA BOBER - doradca, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

tel. 663 413 808, e-mail: bober.jolanta@gmail.com

Blok reklamowy