26 lutego 2017

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To okazja do modlitwy i refleksji nad tym problemem, który dotyka zbyt wiele osób i rodzin. Pomyślmy o sobie, o najbliższych i starajmy się być apostołami trzeźwości w swoich środowiskach.

2.   Kończy się karnawał, rozpoczyna się Wielki Post. W jego przeżywanie wprowadzi nas Środa Popielcowa. Zapraszamy na Msze św. o g. 6.30, 8.00 i 9.30 a po południu o 15.15 i 18.00. Nowenna połączona będzie z wieczorną Mszą św.

3.   Jedną z form pokuty jest jałmużna, czyli ofiara złożona dla bardziej potrzebujących niż my. Na Mszach św. w Popielec będziemy zbierać takie właśnie ofiary, które Parafialny Zespół Caritas przeznaczy na pomoc przedświąteczną biednym. Przemyślmy tę formę pokuty i jeśli mamy możliwość, złóżmy ofiarę, pamiętając o słowach zawartych w Piśmie św., że jałmużna gładzi wiele grzechów (Por. Syr 3,30).

4.   Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Przez cały ten okres: w czwartki o 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.30 i 20.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 15.00. Bezpośredni po nabożeństwie Msza św. Nie będzie już Mszy o 18.00.

5.   W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiadamy w czwartek od 17.30, w piątek od 17.00. Ponadto w czwartek po Mszy św. wieczornej wieczór modlitewny o dobre powołania kapłańskie i zakonne. W sobotę przed południem księża odwiedzą chorych w domach.

6.   W sobotę wspominamy św. Kazimierza. Wśród solenizantów jest także Biskup Senior Kazimierz Górny. Pamiętajmy też o jego osobie.

7.   Starostwo Powiatowe w Strzyżowie zwraca się - za naszym pośrednictwem - z prośbą o zachęcenie do głosowanie na Dęba Józefa w konkursie Europejskie Drzewo Roku 2017. Więcej informacji dla zainteresowanych na stronie internetowej Starostwa oraz na ulotka położonych przy gazetce parafialnej.

8.   1 marca rozpoczynamy Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Midurę, Pawła Kmona, Cecylię Midura, Jadwigę Terlecką, Genowefę Tokarską, Helenę Kiernicką Eugeniusza Popielucha i Kazimierza Brydę.

19 lutego 2017

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w środę – święto Katedry św. Piotra Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Polikarpa. Życzymy wielu Bożych darów Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia.

2.   Przypominamy, że w każdy wtorek od 17.30 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy szczególnie tych, którzy szukają spokojnych chwil na indywidualną modlitwę. W każdą zaś środę o tej samej porze ma miejsce nabożeństwo nowenny do MB Strzyżowskiej, gdzie modlimy się w intencjach przekazanych na kartkach czy poprzez specjalny formularz na stronie internetowej. To nabożeństwo jest wspólną modlitwą w poszczególnych intencjach. Zachęcamy więc do podzielenia się ze wspólnotą radościami lub problemami naszego życia, abyśmy w dziękczynieniu lub prośbie wstawiali się u Pana Boga za poszczególnymi osobami.

3.   Dziękujemy za ofiary z poprzedniej niedzieli. Gromadzimy je wszystkie, aby zabezpieczyć budżet na prace w okresie letnim.

4.   Zapraszamy do zakupu prasy. W kiosku jest NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, w których wiele tematów z życia religijnego i społecznego, jest także nowy numer miesięcznika WAGA i MIECZ, w którym przede wszystkim sprawy lokalne.

5.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Sławomira Wilusza. Niech odpoczywa w pokoju.

niedziela,
26 lutego 2017

Niedziela, Rok A, I Ósma Niedziela zwykła

Pomoc psychologa