18 czerwca 2017

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzagę, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Uroczystość piątkowa znosi wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę odpust parafialny w Grodzisku a w niedzielę w Krasnej.

2.   Dziękujemy twórcom za przygotowane ołtarze na uroczystość Bożego Ciała, rodzicom - za liczny udział dzieci, wszystkim uczestnikom – za liczną obecność na procesji a Policji i Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa.

3.   We wtorek przypada 4 rocznica śmierci naszego rodaka, Ks. Stanisława Stodolaka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4.   Do czwartku, po wieczornej Mszy św., odbywają się procesje dziękczynne za ustanowienie Eucharystii i obecność Jezusa pośród nas. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i na Mszy św. o 18.00 uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy serdecznie.

5.   2 lipca organizowana jest 80 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Zapraszamy pedagogów i wszystkich chętnych. Na zgłoszenia czekamy do przyszłej niedzieli a więcej informacji na plakacie.

6.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas VI. Otrzymają indeksy.

Ø  Pielgrzymów wyruszających do Ziemi św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne z Księdzem Przewodnikiem we wtorek o g. 18.00, w salce budynku dawnej wikarówki.

Ø  W środę o g. 10.45 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla przedszkolaków, a w piątek: o 8.00 – dla młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych; o 10.00 – dla dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

7.   Msze św.: z Róży p. Grażyny Wilk – wtorek, g. 6.30; z Róży P. Ewy Przystaś – wtorek, g. 18.00.

8.   W tym tygodniu odeszli od nas śp.: Helena Czudak, Antonina Durek, Stefan Ćwiertniewicz i Zofia Mularz. Pomódlmy się za ich dusze…

czwartek,
22 czerwca 2017

Czwartek, XI Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn