14 października 2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej, w środę – św. Ignacego z Antiochii, w czwartek – św. Łukasza Ewangelistę a w sobotę św. Jana Kantego. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zechciejmy pamiętać również o Pracownikach Służby Zdrowia, którym patronuje św. Łukasz oraz Nauczycielach i Wychowawcach, którzy za swego Patrona mają św. Jana Kantego.

2.   Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Wspominając postać św. Jana Pawła II, chcemy dzisiaj budować Jego żywy pomnik, pomagając funkcjonować stypendiom dla uczącej się młodzieży z biednych rodzin. Można będzie dzisiaj na ten cel złożyć ofiarę do puszek.

3.   Dzisiaj o godzinie 17.30 odbędzie się przywitanie relikwii św. Stanisława Kostki i wprowadzenie ich do kościoła, a następnie wspólny różaniec prowadzony przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Na Mszę św. po nabożeństwie różańcowym, zapraszamy w sposób szczególny młodzież i dzieci, którym patronuje św. Stanisław. Po Mszy będzie możliwość ucałowania relikwii. W poniedziałek zachęcamy do nawiedzenia relikwii w naszym kościele do godz. 15.00 o której odprawione zostanie nabożeństwo z litanią do św. Stanisława Kostki wraz z aktem oddania oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii. Informacje o peregrynacji relikwii znajdują się w gablocie na plakacie.

4.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne Grupy Modlitewnej. Wszystkich chcących włączyć się w modlitwę lub śpiew zapraszamy do salki parafialnej.

Ø  Zbiórka dla lektorów i animatorów w poniedziałek o g. 17.00, dla ministrantów po wieczornej Mszy.

Ø  Zbiórka kandydatów w piątek: I grupa o godz. 17.00, II grupa po wieczornej Mszy.

5.   Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Przeznaczone są na cele parafialne – a jak widać trwają prace przy odnowieniu i konserwacji ołtarza MB Strzyżowskiej.

6.   Przypomnimy o tym jeszcze, ale już informujemy, że 25 października odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci. Gdyby ktoś takie miał, prosimy o ich przygotowanie, można będzie oddać bez kłopotu i wesprzeć przy okazji szlachetny cel.

7.   Dzisiaj przypada 1 rocznica śmierci Ks. Wacława Potyrały, proboszcza z sąsiedniego Zaborowa i byłego wikariusza w naszej Parafii. Polećmy Jego duszę miłosiernemu Bogu…

7 października 2018

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.30. Przez Maryję polecamy Bogu wszystkie nasze intencje, pragniemy się też modlić w intencji Synodu Biskupów, poświęconemu młodzieży.

2.   W sobotę przypada Dzień Imienin Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

3.   W przyszłą niedzielę do naszej wspólnoty parafialnej przybędą w ramach peregrynacji relikwie św. Stanisława Kostki. O godzinie 17.30 odbędzie się przywitanie relikwii i wprowadzenie ich do kościoła, a następnie wspólny różaniec prowadzony przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Na Mszę św. po nabożeństwie różańcowym, zapraszamy w sposób szczególny młodzież i dzieci, którym patronuje św. Stanisław. Po Mszy będzie możliwość ucałowania relikwii. W poniedziałek zachęcamy do nawiedzenia relikwii w naszym kościele do godz. 15.00 o której odprawione zostanie nabożeństwo z litanią do św. Stanisława Kostki wraz z aktem oddania oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii. Informacje o peregrynacji relikwii znajdują się w gablocie na plakacie.

4.   W przyszłą niedzielę również XVIII Dzień Papieski. Jak co roku organizowana będzie zbiórka do puszek na fundusz papieski, dzięki któremu młodzież z rodzin ubogich zyskuje środki stypendialne w trakcie swego kształcenia.

5.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odpędzie się w poniedziałek (8 października) o godz. 16.30 w salce dawnej wikarówki.

Ø  Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.

Ø  Zbiórka kandydatów do ministrantury w piątek o godz. 17.00

6.   Akcja Katolicka z naszej parafii wraz z ks. Karolem organizuje 20 października pielgrzymkę do Strachociny i Starej Wsi. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tego wyjazdu, które znajdują się w ogłoszeniu w gablocie.

7.   Zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem ZAKORZENIENI W KULTURZE na wystawę pt. SKARBY STRZYŻOWIAN, która jest otwarta w Sali Domu Parafialnego. Można tam będzie zobaczyć obrazy i rzeźby sakralne, które są cenne a znajdują się w naszych domach. Zapraszamy po każdej Mszy św. a finisaż wystawy z oprawa historyczno – muzyczną będzie miał miejsce o g. 16.00.

8.   Msza św. z Róży P. Grażyny Wilk – w int. SS. Serafitek – wtorek, g.6.30

9.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Nalepę, Tomasza Zająca i Janinę Nowicką – polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu

czwartek,
18 października 2018