Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
14426020

Statystyki

stat4u

 

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 stycznia 2022

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   W nadchodzącym tygodniu:

Ø  w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata a równocześnie Dzień Judaizmu;

Ø  we wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

Ø  w środę uroczystość św. Bpa J. S. Pelczara, patrona Diecezji Rzeszowskiej a także patrona drugiej strzyżowskiej Parafii, która w ten dzień przeżywać będzie dzień odpustu parafialnego;

Ø  w piątek wspomnienie św. Agnieszki, męczenniczki

Ø  a przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

2.   Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu i środową nowennę. Prośby i podziękowania do MB Strzyżowskiej można składać zarówno drogą tradycyjną jak i elektroniczną.

3.   Na strzyżowskim cmentarzu znajduje się grób śp. Antoniego Jabczyńskiego, powstańca styczniowego. Jego nagrobek odnowiono ze środków Instytutu Pamięci Narodowej. W piątek, o g. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w której polecać będziemy Bogu powstańców i modlić się za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej liturgii.

4.   Bardzo dziękujemy za ofiary na cele parafialne. Ostatnio poprawiliśmy i zabezpieczyliśmy pewne fragmenty dachu, aby spokojnie doczekać do prac, które zamierzamy rozpocząć w przyszłym roku a w bieżącym przygotować dokumentację i zbierać środki.

5.   Dbajmy o siebie, zarówno gdy chodzi o przestrzeganie przepisów sanitarnych jak też o dobre i ciepłe relacje w domach i miejscach pracy. W tych trudnych czasach bądźmy dla siebie wyrozumiali i cierpliwi. Gdyby ktoś potrzebował skorzystać z izolatorium, na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje na ten temat.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 stycznia 2022

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

1.   Dzisiejsza niedziela kończy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego, ale jeszcze do 2 lutego w świątecznym nastroju śpiewamy kolędy.

2.   Grupa Modlitewna zaprasza w czwartek, po Mszy św. wieczornej, na adorację Najświętszego Sakramentu przy śpiewie kolęd.

3.   Zapraszamy na Mszę św. kolędową naszych Parafian: w poniedziałek z ul. 8-go Marca, Słonecznej, Łukowej, Parkowej, Przecławczyka, Tysiąclecia, Kramarczyka i mjr Dobrzańskiego; we wtorek z ul. Goslara, Chrobrego, Mieszka I, Zajączkowskiego, Pitery, Rędziny, Kosiaka, Gduli, Granicznej i Mariackiej

4.   Dziękujemy za ofiary na misje z uroczystości Objawienia Pańskiego i 1 piątku, oraz dzisiejsze na potrzeby parafialne.

5.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ludwika Kluskę. Powierzmy Go miłosiernemu Bogu…

 

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny

609 384 320 

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

884 884 320

Ksiądz kapelan szpitala

790 554 308 

Ksiądz proboszcz 

 533 288 635

Pan Organista

 728 858 878

Pan Kościelny

 721 788 145

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538 

Święta

Wtorek, II Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni

Zostań naszym Znajomym

Blok reklamowy