25 października 2020

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Dziś przeżywamy rocznicę konsekracji naszej świątyni, czyli jej uroczystego poświęcenia i oddania jej Panu Bogu. Budowana w latach 1401 – 1494 i otaczana troską przez wiele wieków, jest świadectwem wiary przeszłych pokoleń. Jej dzisiejsze piękno niejednokrotnie zachwyca przyjezdnych. Dziękujemy Wam wszystkim za obecną troskę o piękno kolegiaty i życzymy, by zawsze była miejscem radosnego spotkania z Bogiem

2.   W nadchodzącym tygodniu, w środę, wspominamy w liturgii apostołów: św. Szymona i Judę Tadeusza, w niedzielę zaś uroczystość Wszystkich Świętych.

3.   W tym dniu Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. O g. 14.00 dodatkowa Msza w int. zmarłych Parafian i Mieszkańców Strzyżowa. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00.

4.    Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z pandemią nie organizujemy procesji i modlitw na cmentarzu. Po Mszy św., która będzie transmitowana w internecie, odmówimy modlitwy, które corocznie odmawialiśmy na cmentarzu. Nie będzie również modlitw wieczornych na cmentarzach. W Dzień Zaduszny miała odbyć się Msza św. o g. 15.00, w kaplicy na cmentarzu – będzie sprawowana o tej samej porze, ale w kościele.

5.   Zachęcamy do modlitwy i zyskiwania odpustów za naszych bliskich Zmarłych. Możliwość spowiedzi jest na każdej Mszy św., Ks. Penitencjarz spełnia swą posługę a ponadto zapraszamy w sobotę od g. 17.00. Przez listopad o g. 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych i czytamy wypominki. Kartki wypominkowe można zabrać z bocznych ołtarzy i można je złożyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Od 2 listopada zarówno wypominki jak i wieczorna Msza św. będą transmitowane w internecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.   Proszono nas, aby ogłosić, że: w poniedziałek 9 listopada o godzinie 18.00 w Strzyżowie w Domu Kultury „Sokół” ul. Mostowa 2 zostanie wystawiona sztuka teatralna „Prorok” o Prymasie Stefanie Wyszyńskim. Zainteresowanych udziałem prosimy o wcześniejsze zarezerwowanie wejściówek przez stronę internetową. Spektaklowi towarzyszy wystawa o Księdzu Prymasie przygotowana przez Grzegorza Górnego. W imieniu organizatorów – zapraszamy.

7.   Msza św. z Róży P. Marii Myśliwiec – w przyszłą niedzielę o g. 12.30

Ksiądz dyżurny

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

Ksiądz kapelan szpitala