Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
9473905

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 lutego 2018

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.   Wielki Post niech będzie dla nas czasem refleksji i niech tym pomogą nam nasze osobiste postanowienia a także modlitwa. Pamiętajmy, że w każdy piątek Droga Krzyżowa o 17.30 i 20.00 a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 15.00. Przypominamy też, że po nich bezpośrednio sprawowana jest Msza św. i nie ma już Mszy o 18.00.

2.   Papież Franciszek, podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Odpowiedzmy modlitwą i wyrzeczeniem na tę papieską prośbę.

3.   Dziękujemy za jałmużnę wielkopostną ze Środy Popielcowej. Przekazaliśmy ją już Parafialnemu Zespołowi Caritas. Dziękujemy też za dzisiejsze. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego, będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Można będzie złożyć ofiarę do puszek na pomoc misjom.

4.   Spotkania duszpasterskie:

Ø  W poniedziałek (19 lutego) na mszy o godz. 18.00 dzieci z klas III SP przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają modlitewniki. Po mszy odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Ø  We wtorek (20 lutego) spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z grup "B" i "D".

Ø  W piątek (23 lutego) kandydaci do Bierzmowania otrzymają krzyże. W tym dniu przyjdą na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 i pozostaną na wieczornej mszy.

5.   W związku ze znaczącym wzrostem w styczniu liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych na terenie województwa podkarpackiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prosi wszystkich użytkowników dróg o rozwagę a pieszym przypomina o obowiązku posiadania odblasków, które niewątpliwie pomagają uniknąć nieszczęścia.

6.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Szaro. Niech dobry Bóg obdarzy Ją niebem…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 lutego 2018

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Pomódlmy się za tych spośród nas, którzy są doświadczeni chorobą, za wszystkich, którzy się nimi opiekują: rodzinę, lekarzy, pielęgniarki i pracowników szpitala. Wspomnijmy też z wdzięcznością posługę szpitalną i posługę penitencjarza Ks. Wiesława oraz wszystkich kapelanów. I podziękujmy Panu Bogu, jeśli cieszymy się nie najgorszym zdrowiem.

2.   W środę Popielec i rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Msze św. będą o g. 6.30, 8.00 i 9.30 a po południu o 15.15 i 18.00. Nowenna połączona będzie z wieczorną Mszą św. Przypominamy, że w ten dzień obowiązuje post ilościowy i jakościowy i nie ma tu żadnych wyjątków.

3.   W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Ø  Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o 17.30 – na nią zapraszamy szczególnie dzieci i o 20.00

Ø  Gorzkich Żali – w każdą niedzielę o g. 15.00. Bezpośrednio po nabożeństwie sprawowana będzie Msza św. i nie ma już wtedy Mszy o 18.00

4.   W dniach 11 – 17 lutego 2018 r.  przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

5.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Zbieramy je na kolejne prace przy kościele. W Środę Popielcową można będzie złożyć na tacę jałmużnę postną, czyli ofiarę, którą przekażemy Parafialnemu Zespołowi CARITAS i przeznaczymy na świąteczną pomoc potrzebującym w naszej Parafii. To szczególny rodzaj naszego daru, o którym powiedziano w Księdze Syracha: „Jałmużna gładzi wiele grzechów.” 

6.   W tym tygodniu odszedł od nas śp. Edward Wańczyk. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
22 lutego 2018

(53. dzień roku)

Święta

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Święto katedry św. Piotra Apostoła

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Blok reklamowy