20 sierpnia 2017

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Dzisiaj gminny dzień dziękczynienia za plony. Rozpocznie się Mszą św. o g. 14.00, a potem cały szereg atrakcji – szczegóły na plakacie – a my zapraszamy w imieniu organizatorów. W ciągu tygodnia w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. papieża Piusa X, we wtorek – NMP Królowej; w środę – wspomnienie bł. Władysława Findysza. Ten błogosławiony pracował w naszej parafii jako wikariusz i administrator. Po Mszach św. oddamy cześć jego relikwiom. W czwartek – wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła a w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.

2.   W przyszłą niedzielę o g. 13.00 sprawowana będzie Msza św. z ok. setnych urodzin kombatanta P. ppor. Tadeusza Lutaka. Zapraszamy Bliskich i Kombatantów oraz Mieszkańców Strzyżowa. Po Mszy św. na placu Rynku odbędzie się krótkie spotkanie, gdzie można będzie złożyć życzenia Jubilatowi.

3.   Również w przyszłą niedzielę Parafia Dobrzechów zaprasza na Dobrzechowskie Dni Uwielbienia – Odpust ku czci Matki Bożej Dobrzechowskiej – Matki Pocieszenia. O godz. 11.00 uroczysta suma, o godz. 17.00 koncert w plenerze. Szczegóły na plakacie.

4.   Dziękujemy bardzo za różnorakie wsparcie naszych działań w parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom i tym, którzy pamiętają o nas w modlitwie.

5.   Proszono nas, aby ogłosić, że: Dnia 11 sierpnia br. ok. godziny 13.00, na ulicy Dąbrowskiego w Strzyżowie, naprzeciw ZOZ, z dachu samochodu spadły ważne dokumenty w czerwonej teczce. Ewentualnego znalazcę prosi się o ich dostarczenie na adres instytucji widniejącej na pieczątkach dokumentów.

13 sierpnia 2017

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Kolejna, 19-ta już niedziela zwykła wprowadza nas w drugą połowę sierpnia i w bogaty liturgicznie tydzień. W poniedziałek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – męczennika Auschwitz, który oddał swoje życie, ratując od śmierci męża i ojca – Franciszka Gajowniczka. W tym dniu odpust w Żarnowej. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w wakacyjną niedzielę a na g. 11.00 serdecznie zapraszamy na poświęcenie wieńców. Poświęcenie ziół i kwiatów będzie po każdej Mszy św. W czwartek wspomnienie św. Jacka.

2.   W przyszłą niedzielę miejsko – gminne uroczystości związane z dożynkami i dziękczynieniem za plony. Rozpoczną się one w naszej kolegiacie Mszą św. o g. 14.00. Zapraszamy do modlitwy i oglądania wieńców z całej gminy a szczegółowy program podany jest na tablicy ogłoszeń.

3.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Mamy teraz trudny czas wypłacania należności za tegoroczne prace i jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie, zarówno poprzez modlitwę jak i ofiarę.

4.   Chcieliśmy poinformować, że organizowana jest kolejna zbiórka elektrośmieci. Wszystkie niepotrzebne sprzęty elektroniczne można będzie przynieść do Domu Parafialnego (budynek przy kościele) w dniu 22 sierpnia w godzinach od 8.00 do 15.00 i w dniu 23 sierpnia w godzinach od 8.00 do 12.00. Przypomnimy jeszcze o tym.

5.   Pomódlmy się o wieczną szczęśliwość dla śp. Marii Koszelnik i Janiny Wilusz.

niedziela,
20 sierpnia 2017

Niedziela, XX Tydzień zwykły Rok A, I Dwudziesta Nie

Czytania:

• Ewangelia:

Pomoc psychologa

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W PODEJŚCIU CHRZEŚCIJAŃSKIM

Jeśli szukasz pomocy, znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz lęki - zadzwoń lub napisz P. JOLANTA BOBER - doradca, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

tel. 663 413 808, e-mail: bober.jolanta@gmail.com