20 czerwca 2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagę – jednego z najmłodszych kanonizowanych jezuitów, w czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Niech Bóg Solenizantów i Jubilatów obdarza swoimi łaskami.

2.   Jak zapewne wiemy z mediów, została anulowana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Wracajmy więc do spotkań z Jezusem Eucharystycznym i czyńmy to nie tyle z obowiązku, ile z potrzeby serca, bo tu jest źródło naszej siły i nadziei. Dla osób starszych i chorych będziemy prowadzić transmisję Mszy świętych w internecie tak, jak dotychczas.

3.   Przypominamy członkom Rady Parafialnej, że zapraszamy na spotkanie dzisiaj, o g. 13.30.

4.   Zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. Obecność obowiązkowa. Liturgiczna Służba Ołtarza i ks. Łukasz zapraszają wszystkich chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów. Szczególne zapraszamy chłopców z klas III, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej. Wszystkich zainteresowanych kandydatów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek (21 czerwca) po wieczornej Mszy w kościele.

5.   Ruch Światło-Życie naszej parafii zaprasza w czwartek uczestników OAZY na Mszę Świętą wieczorną, a po Eucharystii na uroczystą Agapę kończącą rok formacyjny.

6.   Kończy się rok szkolny. Msza św. dla uczniów LO i ZST będzie sprawowana o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej na Brzeżance również o godz. 8.00, natomiast dla uczniów pozostałych Szkół Podstawowych o godz. 9.00.

7.   Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. 44 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku ponownie w formie sztafetowej. Przewodnikiem grupy jest ks. Patryk Smoleń. Jako grupa Św. Andrzeja zostaliśmy wytypowani do poprowadzenia dwóch ostatnich dni pielgrzymki (12-13 sierpnia). Maksymalna liczba osób w grupie to 150. Koszt pielgrzymki – 100 zł. Informacje dla zainteresowanych znajdują się na stronie parafialnej, FB parafii i grupy św. Andrzeja oraz na tablicy ogłoszeń.

8.   Za tydzień odbędzie się kiermasz przygotowany przez społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Strzyżowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie i członków KSM.  Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wymianę dachu potrzebującej rodzinie. Uczniowie niepełnosprawni wraz z opiekunami i wolontariuszami z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoje prace. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy. W miarę możliwości do tej pomocy dołączy także Parafialny Zespół Caritas.

9.   Dzisiaj przypada rocznica śmierci naszego rodaka – ks. Stanisława Stodolaka. W tym tygodniu pożegnaliśmy też śp. Jana Jabłeckiego i Marka Stodolaka. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu.

Ksiądz dyżurny

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

Ksiądz kapelan szpitala

Ksiądz proboszcz