Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
9017837

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 października 2017

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   W nadchodzącym tygodniu mamy tylko jedno święto – apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu Bożych darów i ludzkiej życzliwości. W przyszłą niedzielę natomiast wspomnimy dzień konsekracji naszego kościoła, czyli rok 1494, kiedy ukończono budowę i uczyniono ten dom – domem Bożym.

2.   Podajemy informację, która jest zarazem radosna i smutna. Ks. Krzysztof został powołany na stanowisko proboszcza Parafii w Zaborowie. Gratulujemy Mu awansu i życzymy Bożych łask wiele i dobrego duszpasterzowania w tamtej wspólnocie. Równocześnie z żalem żegnamy, dziękując za pracę duszpasterską, posługę Seniora Księży Wikariuszy i wszelkie dobro jakie tu pozostawił. Ks. Krzysztof będzie jeszcze związany ze Strzyżowem, ponieważ dalej będzie uczył w naszym Liceum, ale już jako proboszcz z Zaborowa.

3.   Wynika z tego, że nasz skład został uszczuplony. Postaramy się – mimo wszystko – podołać wszelkim obowiązkom i powinnościom, ale będzie nieco trudniej. Dlatego będziemy wdzięczni za modlitewne wsparcie zarówno Ks. Krzysztofa jak i nas.

4.   W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W trakcie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy a ofiary na tacę w przyszłym tygodniu będą przeznaczone na cele misyjne.

5.   Zbliża się uroczystość WW. Świętych. Przygotujmy się nie tylko poprzez uprzątnięcie i odczyszczenie grobów naszych Bliskich, ale pomyślmy też o wsparciu modlitewnym, spowiedzi i Komunii św. w ich intencji. Tradycyjnie przez listopad będziemy czytać wypominki i odmawiać różaniec. Kartki na wypominki są na bocznych ołtarzach a można je będzie składać przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

6.   Zapraszamy na modlitwę różańcową. To już ostatni tydzień października. Postarajmy się o to, aby każdy z nas choć raz – jeśli to możliwe – wziął udział w tym nabożeństwie.

7.   W ostatnim tygodniu odeszli od nas: śp. Maria Dudzińska, Zdzisława Wolan i Andrzej Myśliwiec. Pomódlmy się w ich intencji…   

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 października 2017

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – św. Ignacego z Antiochii, w środę - św. Łukasza Ewangelistę, w piątek – św. Jana Kantego a w sobotę – bł. Jakuba Strzemię. Jubilatom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2.   Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w środę, po Mszy św. wieczornej.

3.   Dziękujemy za ofiary. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona będzie na cele misyjne.

4.   Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na spektakl o kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, obywatelu Polski i Zambii, pierwszym arcybiskupie Lusaki. Ten Wielki Apostoł Afryki, który 61 lat swojego życia poświęcił mieszkańcom kontynentu afrykańskiego, urodził się i wychował w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej. W spektaklu wykorzystano pamiętniki ks. A. Kozłowieckiego – więźnia obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau oraz listy z afrykańskiej misji do przyjaciół. Więcej informacji na stronie internetowej Teatru.

5.   W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Banaś. Niech Ona i nasi Bliscy odpoczywają w pokoju wiecznym…

 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
21 października 2017

(294. dzień roku)

Święta

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie bł

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Blok reklamowy