Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
9194867

Statystyki

stat4u

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 grudnia 2017

II NIEDZIELA ADWENTU

 

1.   Przygotowujmy się duchowo przez Adwent na radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty o g. 18.00, środową nowennę do MB i zachęcamy do własnych inicjatyw duchowych. Informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie w naszej Parafii w sobotę – 23 grudnia a w Parafii św. Bpa Pelczara – dzień wcześniej. Spróbujmy tak zaplanować czas, aby z niej skorzystać.

2.   W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we środę - św. Łucję, w czwartek – św. Jana od Krzyża. Niech Pan Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom.

3.   Wszystkich chłopców, którzy pragną być ministrantami (również chłopców z klas III S.P. przygotowujących się do I Komunii) – serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do ministrantury, które odbędzie się w środę (13 grudnia) po wieczornej mszy. Będziemy wdzięczni Rodzicom, jeśli zechcą porozmawiać na ten temat ze swoimi dziećmi.

4.   Kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania, przyjdą w czwartek (14 grudnia) na wieczorną msze w czasie której otrzymają modlitewniki. Po mszy spotkanie dla wszystkich trzech grup.

5.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy Ofiarodawcom. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej podsumowujące bieżący rok pracy duszpasterskiej i finansowej. Za tydzień – jak co roku - wszystkim Parafianom przedstawione zostanie sprawozdanie z tych dziedzin.

6.   Dzisiaj też Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek.

7.   Na ołtarzu bocznym znajdują się torby, które można zabrać ze sobą i napełnić je produktami, które mogą przydać się innym na Święta. W przyszłą niedzielę można je przynieść do zakrystii a Parafialny Zespół Caritas rozdzieli je potrzebującym przed Świętami. Gdyby ktoś miał życzenie, to można dokonać wpłaty na Konto Parafialnej Caritas albo złożyć ofiarę do skarbonki u św. Antoniego. Dzisiaj można również nabyć kartki świąteczne przygotowane przez Wychowanków Domu Dziecka a ofiary będą również przeznczone na pomoc potrzebującym. Podobnie jak w ubiegłym roku - w następną niedzielę 17 grudnia nasz Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał „Chlebki Dobroci”. Dochód będzie przeznaczony na świąteczne wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Wychodząc z świątyni można zaopatrzyć się w kartki oraz ozdoby świąteczne wykonane i sprzedawane przez młodzież z KSM-u.

8.   Msza św. z Róży P. Ewy Przystaś – w czwartek o 18.00

9.   Proszono nas również o poinformowanie, że w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie trwają od 9.00 do 17.00 Targi Lokalne i można tam nabyć m.in. ozdoby świąteczne.

10.              Dzisiaj żegnamy P. Renatę Moskal. Wyrażamy Jej serdeczną wdzięczność za wszelkie dobro, jakie nasza Wspólnota otrzymała dzięki Jej działalności w Szkolnym Kole Caritas. Niech dobry Bóg wynagrodzi Ją niebem. Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
14 grudnia 2017

(348. dzień roku)

Święta

Czwartek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Wspomnienie św

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Blok reklamowy