Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
13560283

Statystyki

stat4u

 

 
 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 czerwca 2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.   W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagę – jednego z najmłodszych kanonizowanych jezuitów, w czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Niech Bóg Solenizantów i Jubilatów obdarza swoimi łaskami.

2.   Jak zapewne wiemy z mediów, została anulowana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Wracajmy więc do spotkań z Jezusem Eucharystycznym i czyńmy to nie tyle z obowiązku, ile z potrzeby serca, bo tu jest źródło naszej siły i nadziei. Dla osób starszych i chorych będziemy prowadzić transmisję Mszy świętych w internecie tak, jak dotychczas.

3.   Przypominamy członkom Rady Parafialnej, że zapraszamy na spotkanie dzisiaj, o g. 13.30.

4.   Zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. Obecność obowiązkowa. Liturgiczna Służba Ołtarza i ks. Łukasz zapraszają wszystkich chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów. Szczególne zapraszamy chłopców z klas III, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej. Wszystkich zainteresowanych kandydatów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek (21 czerwca) po wieczornej Mszy w kościele.

5.   Ruch Światło-Życie naszej parafii zaprasza w czwartek uczestników OAZY na Mszę Świętą wieczorną, a po Eucharystii na uroczystą Agapę kończącą rok formacyjny.

6.   Kończy się rok szkolny. Msza św. dla uczniów LO i ZST będzie sprawowana o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej na Brzeżance również o godz. 8.00, natomiast dla uczniów pozostałych Szkół Podstawowych o godz. 9.00.

7.   Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. 44 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku ponownie w formie sztafetowej. Przewodnikiem grupy jest ks. Patryk Smoleń. Jako grupa Św. Andrzeja zostaliśmy wytypowani do poprowadzenia dwóch ostatnich dni pielgrzymki (12-13 sierpnia). Maksymalna liczba osób w grupie to 150. Koszt pielgrzymki – 100 zł. Informacje dla zainteresowanych znajdują się na stronie parafialnej, FB parafii i grupy św. Andrzeja oraz na tablicy ogłoszeń.

8.   Za tydzień odbędzie się kiermasz przygotowany przez społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Strzyżowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie i członków KSM.  Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wymianę dachu potrzebującej rodzinie. Uczniowie niepełnosprawni wraz z opiekunami i wolontariuszami z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoje prace. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy. W miarę możliwości do tej pomocy dołączy także Parafialny Zespół Caritas.

9.   Dzisiaj przypada rocznica śmierci naszego rodaka – ks. Stanisława Stodolaka. W tym tygodniu pożegnaliśmy też śp. Jana Jabłeckiego i Marka Stodolaka. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu.

 

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny

609 384 320 

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

884 884 320

Ksiądz kapelan szpitala

790 554 308 

Ksiądz proboszcz 

 533 288 635

Pan Organista

 728 858 878

Pan Kościelny

 785 485 928

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538 

Święta

Sobota, XI Tydzień zwykły
Rok B, I
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Romualda, opata

Zostań naszym Znajomym

Blok reklamowy