Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
18109538

Statystyki

stat4u

Herb LSO

Ojciec Święty Jan Paweł II do ministrantów:

 

"Wasza służba jest czymś szczególnym, co pozwala wam doświadczyć z bliska obecności i skutecznego działania Chrystusa w liturgii, w szczególności w Eucharystii." 

 

"Eucharystia jest cudownym źródłem, z którego musicie wciąż czerpać odwagę i siłę konieczne, aby żyć jak prawdziwi chrześcijanie i świadczyć wszędzie o miłości Boga do całego stworzenia. To Chrystus w Eucharystii karmi i umacnia ludzi wierzących i czyni ich zdolnymi do włączenia się całym sercem w wypełnianie woli Ojca Niebieskiego. Wytrwały udział w sakramencie ołtarza uczyni was posłusznymi Duchowi Świętemu i zdolnymi, aby odpowiadać z radosną gotowością na poruszenia łaski." 

 

"Wasza służba nie powinna się ograniczać tylko do świątyni; musi ona promieniować na otoczenie, w którym żyjecie na co dzień: na szkołę, rodzinę i inne dziedziny życia społecznego. Ten bowiem, kto może służyć Jezusowi Chrystusowi w Kościele, musi być Jego świadkiem także w świecie."

 

"Wypełniając waszą służbę liturgiczną, jesteście współpracownikami kapłana, ale przede wszystkim jesteście sługami Jezusa. Zachęcam więc  was, abyście pielęgnowali głęboką przyjaźń z Nim, uznając w Nim prawdziwego przyjaciela, który jest przy waszym boku tak w pięknych, jak i w trudnych chwilach. Pamiętajcie: On potrzebuje dzieci i młodzieży, którzy oprócz służby przy ołtarzu, staną się także sługami ołtarza, oddając się całkowicie na jego służbę, aby głosić Ewangelię i rozdzielać łaskę Bożą w całym świecie."

Patron LSO św. Dominik Savio

 

Ministranci i lektorzy

Bycie ministrantem to bardzo odpowiedzialna i ważna posługa dla całej wspólnoty Kościoła. Młodzi chłopcy usługują kapłanom podczas sprawowania mszy świętych oraz innych nabożeństw pomagając im oraz upiększając całą liturgię. Swoją obecnością dają przykład innym świeckim o możliwości zaangażowania się w życie i wspólnotę parafii.

W ciągu roku szkolnego ministranci mają obowiązek uczestniczenia przynajmniej dwa razy w tygodniu we mszy świętej oraz w wybranej przez siebie mszy niedzielnej. Uczestniczą w spotkaniach z animatorami i opiekunem, by coraz bardziej pogłębiać swoją wiedzę o liturgii. Ci, którzy najlepiej wykonują swoje obowiązki wybierani są do uroczystych asyst podczas świątecznych mszy i procesji. Podczas nabożeństw majowych oraz różańców w październiku starsi ministranci i lektorzy zdobywają doświadczenie w posługiwaniu się kadzidłem.

Podczas wakacji młodzi chłopcy wybierają dwa tygodnie, w których posługują na mszach porannych i wieczornych. Ponadto w specjalnych ośrodkach w Zaczerniu i Kotani organizowane są turnusy dla ministrantów i lektorów, na których można zdobywać dodatkową wiedzę, dowiedzieć się jak wygląda służba liturgiczna w innych parafiach, zdobyć nowe stopnie i posługi ministranckie , a także odpocząć i nabrać sił na cały rok szkolny i kościelny.

Podczas ferii zimowych organizowane są kursy dla ministrantów, którzy chcą zostać lektorami oraz kurs dla kandydatów na animatorów. Wszystkie wyjazdy, zarówno na wakacjach jak i na feriach cieszą się dużą popularnością wśród ministrantów.

Oprócz obowiązków na ministrantów czekają także przyjemności. Za każdą mszę i nabożeństwa otrzymują punkty, dzięki którym po wakacjach ci, zgromadzili ich najwięcej mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Ponadto, również dzięki sumie punktów zebranych w ciągu całego roku, mają możliwość towarzyszyć, pomagać i modlić się razem z księżmi podczas wizyt duszpasterskich. Oprócz tego w ramach możliwości organizowane są ogniska i wyjazdy dla wszystkich ministrantów i lektorów.

Na początku każdego roku szkolnego organizowane są spotkania dla chłopców z klas trzecich i starszych, którzy chcą zostać ministrantami. Kandydaci spotykają się co tydzień i uczą się podstaw tej pięknej posługi jaką jest Liturgiczna Służba Ołtarza

Gabriel Malita

 

Liturgiczna Służba Ołtarza

przy parafii pod wezwaniem

Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

i Bożego Ciała

w Strzyżowie

Animatorzy:

Krzysztof Nowicki - Animator LSO od 2017 roku

Mikołaj Surowiecki - Animator LSO od 2017 roku

Stanisław Strzępek - Animator LSO od 2018 roku

Gabriel Malita - Animator LSO od 2018 roku

Kacper Wilk - Animator LSO od 2018 rokuKandydaci na animatorów:

1. Mikołaj Materna

2. Dominik WiluszLektorzy:

1. Kamil Bury

2. Kacper Lutak

3. Maksymilian Materna

4. Bartosz Nowak

5. Michał Ossowski

6. Jakub Worek

7. Jakub WójcikMinistranci: 

1. Bartosz Bieńko

2. Patryk Bieryło

3. Filip Danek

4. Marcel Dorosz

5. Kacper Flaga

6. Kacper Gorczyca

7. Jakub Haligowski

8. Mikołaj Kret

9. Piotr Kruczek

10. Patryk Majewski

11. Filip Matłosz

12. Radosław Moskwa

13. Bartosz Motyka

14. Daniel Nunziata

15. Piotr Ossowski

16. Wojciech Ossowski
 
17. Kacper Paszek

18. Gabriel Wilusz

19. Michał Wojnarowski

20. Krystian Wywióra

 

Ministranci i Lektorzy w naszej Parafii

Powrót

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny

609 384 320 

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

884 884 320

Ksiądz kapelan szpitala

790 554 308 

Ksiądz proboszcz 

 533 288 635

Pan Organista

 728 858 878

Pan Kościelny

 721 788 145

Święta

Piątek, X Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

Zostań naszym Znajomym

Blok reklamowy