Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
18109542

Statystyki

stat4u

Narzeczeni, zamierzający zawrzeć sakrament małżeństwa, proszeni są o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej przynajmniej na 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu.

 

Prawo Kanoniczne precyzuje, że tzw. "protokół przedmałżeński" należy sporządzić w Parafii narzeczonej lub narzeczonego, najlepiej tam, gdzie zamierzają ten sakrament zawrzeć. W przypadku chęci zawarcia sakramentu poza Parafią narzeczonej lub narzeczonego, winni poprosić właściwego proboszcza o wydanie tzw. "licencji" czyli pisma do wskazanej Parafii, w którym stwierdzi, że po rozmowie z narzeczonymi nie zachodzą żadne kanoniczne przeszkody do zawarcia małżeństwa. 

 

Narzeczeni w naszej Parafii winni zgłosić się w godzinach pracy Kancelarii (od wtorku do piątku - od 8.00 do 9.00 oraz od 17.00 - 18.00)

 

W czasie pierwszego spotkania powinni mieć następujące dokumenty:

1. dowód tożsamości (dowód osobisty)

2. świadectwo chrztu i bierzmowania, jeżeli te sakramenty przyjęli poza naszą Parafią

3. świadectwo z ostatniej klasy gimnazjum (indeks) i szkoły ponadgimnazjalnej

4. świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (tzw. "kursu przedmałżeńskiego - w naszej Parafii rozpoczyna się corocznie w niedzielę po Wielkanocy)

 

Wówczas sporządza się PROTOKÓŁ PRZEDMAŁŻEŃSKI, która pozwala stwierdzić, że nie ma przeszkód kanonicznych lub osobowych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wtedy również narzeczeni deklarują się co do sposobu zawarcia małżeństwa (konkordatowy).

Otrzymują również informacje co do dalszych działań (spowiedż, dokumenty USC, termin drugiego spotkania, świadkowie, itp.) 

 Więcej informacji szczegółowych można uzyskać podczas rozmowy w Kancelarii.

 

Narzeczeni przygotowujący się do ślubu potrzebują dwóch zaświadczeń o ukończeniu katechez przedmałżeńskich i katechez przedślubnych. Dla przebywających za granicą istnieje możliwość odbycia w/w katechez w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Katechezy przedślubne organizowane są przy Poradniach Parafialnych zaś terminy ich dyżurów znajdują się na stronie Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji kloknij. Dla tych którzy nie mogą wziąć udziału w trzymiesięcznym przygotowaniu są organizowane katechezy przedślubne w formie rekolekcyjnej w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym „Tabor” w Rzeszowie.  Szczegółowe informacje na stronie Duszpasterstwa Rodzin. Zachęcamy do podjęcia wcześniej  przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. 

 

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny

609 384 320 

Kancelaria (w godzinach otwarcia)

884 884 320

Ksiądz kapelan szpitala

790 554 308 

Ksiądz proboszcz 

 533 288 635

Pan Organista

 728 858 878

Pan Kościelny

 721 788 145

Święta

Piątek, X Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

Zostań naszym Znajomym

Blok reklamowy