Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
10638498

Statystyki

stat4u

Narzeczeni, zamierzający zawrzeć sakrament małżeństwa, proszeni są o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej przynajmniej na 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu.

 

Prawo Kanoniczne precyzuje, że tzw. "protokół przedmałżeński" należy sporządzić w Parafii narzeczonej lub narzeczonego, najlepiej tam, gdzie zamierzają ten sakrament zawrzeć. W przypadku chęci zawarcia sakramentu poza Parafią narzeczonej lub narzeczonego, winni poprosić właściwego proboszcza o wydanie tzw. "licencji" czyli pisma do wskazanej Parafii, w którym stwierdzi, że po rozmowie z narzeczonymi nie zachodzą żadne kanoniczne przeszkody do zawarcia małżeństwa. 

 

Narzeczeni w naszej Parafii winni zgłosić się w godzinach pracy Kancelarii (od wtorku do piątku - od 8.00 do 9.00 oraz od 17.00 - 18.00)

 

W czasie pierwszego spotkania powinni mieć następujące dokumenty:

1. dowód tożsamości (dowód osobisty)

2. świadectwo chrztu i bierzmowania, jeżeli te sakramenty przyjęli poza naszą Parafią

3. świadectwo z ostatniej klasy gimnazjum (indeks) i szkoły ponadgimnazjalnej

4. świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (tzw. "kursu przedmałżeńskiego - w naszej Parafii rozpoczyna się corocznie w niedzielę po Wielkanocy)

 

Wówczas sporządza się PROTOKÓŁ PRZEDMAŁŻEŃSKI, która pozwala stwierdzić, że nie ma przeszkód kanonicznych lub osobowych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wtedy również narzeczeni deklarują się co do sposobu zawarcia małżeństwa (konkordatowy).

Otrzymują również informacje co do dalszych działań (spowiedż, dokumenty USC, termin drugiego spotkania, świadkowie, itp.) Między innymi czeka ich spotkanie w Poradni Rodzinnej. W naszej Parafii mieści się ona w budynku byłej Wikarówki i jest otwarta w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00.

 Więcej informacji szczegółowych można uzyskać podczas rozmowy w Kancelarii.

 

Narzeczeni przygotowujący się do ślubu potrzebują dwóch zaświadczeń o ukończeniu katechez przedmałżeńskich i katechez przedślubnych. Dla przebywających za granicą istnieje możliwość odbycia w/w katechez w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Katechezy przedślubne organizowane są przy Poradniach Parafialnych zaś terminy ich dyżurów znajdują się na stronie DR www.rodzina.rzeszow.pl. Dla tych którzy nie mogą wziąć udziału w trzymiesięcznym przygotowaniu są organizowane katechezy przedślubne w formie rekolekcyjnej w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym „Tabor” w Rzeszowie.  Szczegółowe informacje na stronie DR www.rodzina.rzeszow.pl. Zachęcamy do podjęcia wcześniej  przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. 

 

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny - 609 384 320 

Ksiądz kapelan  - 790 554 308 

Pan Organista - 728 858 878 

Pan Kościelny - 500 757 567

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538 lub

z P. E. Salamon - Krypel - tel. 735 773 157

Święta

Niedziela, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Druga Niedziela zwykła

Blok reklamowy