Ziemia Święta szerzej zobaczona

17-24.07.2017 r.

1 Dzień: Wyjazd ze Strzyżowa do Krakowa na lotnisko. Odprawa lotniskowa i wylot do Tel Avivu o godz. 11.00. Przylot, odprawa lotniskowa i przejazd do Jerozolimy. Bazylika Bożego Grobu – zamknięcie drzwi bazyliki. Jerozolima nocą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień: Śniadanie. Betlejem. Kościół Małej Arabki – wspólnota Karmelitańska, przejazd pod Herodion, Pole Pasterzy, przejazd do Bazyliki Bożego Narodzenia, Grota Mleczna. Przejazd do klasztoru pustynnego Maar Saba. Tarasy widokowe Pustyni Judzkiej. Zejście do doliny Potoku Cedron. Spotkanie z ludźmi pustyni w namiocie beudinów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 Dzień: Śniadanie, Przejazd przez klasztor Teodozjusza oraz potok Cedron do Betanii. Nawiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i Łazarza. Przejazd na Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Zejście do klasztoru św. Jerzego – miejsce zwiastowania narodzin NMP i pobytu proroka Eliasza. Przejazd nad rzekę Jordan (Qasar El Yahud) – miejsca chrztu Jezusa, miejsce wniebowzięcia proroka Eliasza. Przejazd do Jerycha – Drzewo Zacheusza, wejście na Górę Kuszenia, źródła Elizeusza, starożytności Jerycha. Przejazd przez Qumran nad Morze Martwe – kąpiel w Morzu Martwym. Meczet grobu Mojżesza, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 Dzień: Śniadanie. Dzień w Galilei. Hajfa – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris, ogrody Bahaistów. Przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, przejście do synagogi w Nazarecie. Przejście do klasztoru grekoortodoksycjnego – Źródło Matki Bożej. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień:  Śniadanie, wyjazd do Galilei. Wyjazd ku Wzgórzom Golan – ku Górze Hermon. Cezarea Filipowa – Banias – źródła Jordanu.  Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw. Rejs po Jeziorze Galilejskim i ryba św. Piotra. Wieczorem dla chętnych możliwość wyjścia na regionalną kolację do namiotu beduińskiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 Dzień: Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage (początek drogi niedzieli Palmowej), miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Kościół św. Anny i Sadzawka Bethesda, Litostrotos – sadzawka Wróbla oraz twierdza Antonia, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do starożytnego grobu w ogrodzie, Szkoła Biblijna i Kościół męczeństwa św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Brama Jafska, Przejście do Kościoła św. Jakuba i dzielnica ormiańska Jerozolimy, Brama Syjon i Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik żydowski i chrześcijański, grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (synagoga oraz ściana Płaczu), Cardo, przejście do sadzawki Siloe na pole Hakeldama, dolina Cedron, groby królewskie. Przejazd do Ain Kerem – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela,.. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 Dzień: Śniadanie. Spotkanie z siostrami w sierocińcu w Betlejem. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot do Krakowa. Przejazd do Strzyżowa.

Cena pielgrzymki zawiera całość kosztów-przelot samolotem, opłaty lotniskowe, hotel (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu) przejazdy autokarem, napiwki, przewodnik z licencją, wstępy, zestawy słuchawkowe, ubezpieczenie rozszerzone (AXA pl). W kalkulacji uwzględniono wszystkie koszty i opłaty. Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych – dodatkowych. Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje).

Przewodnik: ks. dr hab. Piotr Łabuda (biblista, studiował w Jerozolimie)

Koszt: 800 $ + 900 PLN.

Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia.

Zapis na listę pielgrzymkową następuję przez wypełnienie karty oraz wpłata zaliczki 900 PLN.

Zapisy: ks. Jan Wolak – Tel. 17 2761 100 – kancelaria czynna od wtorku do piątku 8.00-9.00 i 17.00-18.00

niedziela,
26 lutego 2017

Niedziela, Rok A, I Ósma Niedziela zwykła