Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
10638650

Statystyki

stat4u

Ogólny opis świątyni

Słynący łaskami obraz MB Strzyżowskiej

Po stronie lewej ołtarz Serca Jezusowego z XVII w. W zwieńczeniu święci Leonard i Jacek i Serce Jezusa. W centrum wizja św. Marii Magdaleny Alacoque, obraz namalowany przez Jana Tabińskiego (XIX w.) a w zwieńczeniu obrazy św. Franciszka i Dominika, współczesne ołtarzowi, ale przemalowane.
W prawej nawie ołtarz św. Anny z obrazem świętej, malowany również przez Jana Tabińskiego. Po bokach figury św. Alojzego Gonzagi i św. Jana Kantego. U góry obraz św. Joachima a obok figury Chrystusa i św. Elżbiety.
W nawie lewej ołtarz Matki Bożej Różańcowej z początku XX w., wybu-dowany staraniem Ks. Augusta Nahlika. W centrum ołtarza figura MB Różań-cowej z końca XIX w., wykonana w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po lewej stronie figura św. Katarzyny Sienieńskiej, powyżej obraz św. Franciszka obok którego stoją figury św. Barbary i św. Elżbiety.
Przy pierwszych filarach – po prawej stronie ołtarz św. Andrzeja Boboli z XVIII w., z obrazem świętego namalowanym przez Stanisława Jakubczyka w 1941 r.; po lewej ołtarz św. Rodziny, także z XVIII w. z obrazem św. Rodziny, wymalowanym przez Jana Tabińskiego.
Pod chórem wiszą obrazy św. Stanisława i św. Wojciecha, ofiarowane kościołowi przez Stanisława Bączalskiego z Jedlicza w r. 1607. Przy filarze ambona drewniana, barokowa, w prawej nawie chrzcielnica kamienna z XV w., przykryta drewnianą pokrywą z okresu późniejszego.

 «  1  2  3  [4]  5  6  7  » 

Powrót

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny - 609 384 320 

Ksiądz kapelan  - 790 554 308 

Pan Organista - 728 858 878 

Pan Kościelny - 500 757 567

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538 lub

z P. E. Salamon - Krypel - tel. 735 773 157

Święta

Niedziela, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Druga Niedziela zwykła

Blok reklamowy