Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
9992371

Statystyki

stat4u

Ogólny opis świątyni

Słynący łaskami obraz MB Strzyżowskiej

Po stronie lewej ołtarz Serca Jezusowego z XVII w. W zwieńczeniu święci Leonard i Jacek i Serce Jezusa. W centrum wizja św. Marii Magdaleny Alacoque, obraz namalowany przez Jana Tabińskiego (XIX w.) a w zwieńczeniu obrazy św. Franciszka i Dominika, współczesne ołtarzowi, ale przemalowane.
W prawej nawie ołtarz św. Anny z obrazem świętej, malowany również przez Jana Tabińskiego. Po bokach figury św. Alojzego Gonzagi i św. Jana Kantego. U góry obraz św. Joachima a obok figury Chrystusa i św. Elżbiety.
W nawie lewej ołtarz Matki Bożej Różańcowej z początku XX w., wybu-dowany staraniem Ks. Augusta Nahlika. W centrum ołtarza figura MB Różań-cowej z końca XIX w., wykonana w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po lewej stronie figura św. Katarzyny Sienieńskiej, powyżej obraz św. Franciszka obok którego stoją figury św. Barbary i św. Elżbiety.
Przy pierwszych filarach – po prawej stronie ołtarz św. Andrzeja Boboli z XVIII w., z obrazem świętego namalowanym przez Stanisława Jakubczyka w 1941 r.; po lewej ołtarz św. Rodziny, także z XVIII w. z obrazem św. Rodziny, wymalowanym przez Jana Tabińskiego.
Pod chórem wiszą obrazy św. Stanisława i św. Wojciecha, ofiarowane kościołowi przez Stanisława Bączalskiego z Jedlicza w r. 1607. Przy filarze ambona drewniana, barokowa, w prawej nawie chrzcielnica kamienna z XV w., przykryta drewnianą pokrywą z okresu późniejszego.

 «  1  2  3  [4]  5  6  7  » 

Powrót

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
19 lipca 2018

(200. dzień roku)

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538

Blok reklamowy