17832069

Ks, Edward Niemiec

Z woli Księdza Biskupa Ordynariusza od niedzieli – 15 listopada – funkcję Kapelana Szpitala Powiatowego a zarazem Penitencjarza sprawował będzie Ks. Edward Niemiec, dotychczasowy Kapelan Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach – Gliniku.
Rola kapelana to przede wszystkim posługa chorym i cierpiącym w szpitalu a także obecność w bardzo specyficznym miejscu, aby być zarówno dla Pacjentów jak też Personelu medycznego. Od niedzieli więc nasza Placówka ma „osobnego księdza” do tej posługi. Nie będą już jej wykonywali księża z Parafii.
Funkcja penitencjarza, to posługa w konfesjonale. W naszej świątyni co-dziennie wiele osób, praktycznie z całego powiatu a nawet spoza jego granic korzysta z sakramentu pojednania. Zazwyczaj w czasie Mszy świętych. Teraz Ksiądz Penitencjarz spowiadał będzie także w innym czasie.
Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty od wtorku do soboty w godzinach 8.00 – 9.00 i będzie też dyżur w konfesjonale pół godziny przed wieczorną Mszą św.
Księdzu Edwardowi życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy kapelana i penitencjarza a wszystkich zachęcamy do skorzystania z jego posługi.

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny