Pożegnanie Strzyżowianina

W czwartek, 4 lutego, zmarł nagle dr Andrzej Konieczkowski. Pochodził ze Strzyżowa, tu spędził lata dziecięce i młodość. Po maturze uczył przez rok w Szkole Podstawowej, a potem podjął studia weterynaryjne. Przez długie dziesiątki lat był Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii.
Bardzo kochał swoje rodzinne miasto. Często tu przyjeżdżał prywatnie, był także na każdej strzyżowskiej uroczystości. Tradycyjnie zajmował „swoje” miejsce w kolegiackich stallach. W sobotę, w kościele św. Piotra i Jana z Dukli żegnało Go bardzo wielu. W koncelebrowanej Mszy św. pogrzebowej uczestniczył m.in. były wikariusz strzyżowski Ks. Jan Rydzik, koledzy Zmarłego: Ks. Emil Midura i Ks. Stanisław Stodolak, proboszcz strzyżowski Ks. Jan Wolak.
Zarówno w kazaniu jak i mowach pożegnalnych, duchowni, świeccy, koledzy i pracownicy Weterynarii podkreślali jego dobroć, życzliwość dla innych, oddanie rodzinie, ogromną kulturę, wiarę i radość, jaka cechowała jego styl bycia.
Na pogrzebie obecni również byli – wśród bardzo licznej grupy Strzyżowian – burmistrz Marek Śliwiński i starosta Robert Godek.
Żonie, Córkom i Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia a śp. Andrzeja polecać będziemy Bogu także i w tej świątyni, którą bardzo kochał.
„Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…”