Strzyżowianie pamiętają...

Strzyżowianie od niedzieli mogą wpisywać się do księgi pamiątkowej, poświęconej pamięci ofiar prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia w Smoleńsku. Księga, obok której znajduje się zdjęcie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wyłożona jest w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie w sali nr 8.

Ci, którzy postanowili swoje odczucia i myśli przelać na papier, piszą o smutku, niedowierzaniu, wspominają prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę. W księdze można przeczytać między innymi:

„…Krzyż nie jest ostatecznością.

Ostateczne jest Zmartwychwstanie…”,

„Smutek i żal, rozpacz i ból. Ale i nadzieja…”.

Oprócz osób starszych, budynek Urzędu odwiedzają także dzieci i młodzież strzyżowskich szkół wraz ze swymi opiekunami. Takie słowa wpisali w dniu 14 kwietnia w księdze uczniowie klasy VI c Miejskiego Zespołu Szkół:

„Katastrofa pod Smoleńskiem wstrząsnęła całym światem. Opłakujmy więc śmierć Pary Prezydenckiej. Teraz dopiero widzimy, jak wiele zrobiłeś dla Polski i świata, Panie Prezydencie!

Ta strata jest dla nas jak wielka pustka, której nic i nikt już nie wypełni. Niepojęte jest dla nas oblicze tej największej tragedii współczesnej Polski i Świata, w której zginęło tylu wspaniałych ludzi – elity naszego kraju.

Wciąż nie możemy w to uwierzyć. Dziękujemy Wam i żegnamy, niestety na zawsze.”

Do księgi można wpisywać się do końca trwania żałoby narodowej, w godzinach pracy Urzędu 700-1500.

(wiadomość ze strony www UM Strzyżów)

Piątek, III Tydzień Wielkanocny