8 sierpnia 2010

Tegoroczne obchody Święta Powiatu Strzyżowskiego i Podkarpackie Prezentacje „Agromania 2010" pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego odbędą się 8 sierpnia 2010 r. na stadionie sportowym przy ul. 1 Maja w Strzyżowie (za restauracją „Bella Rosa"). Ta cykliczna impreza organizowana w okresie wakacyjnym na naszym terenie ma charakter plenerowy i wystawienniczo - targowy, a jej celem jest ukazanie walorów gospodarczych, rolniczych, turystycznych i kulturalnych powiatu strzyżowskiego, a przede wszystkim dobra, rodzinna zabawa przy muzyce znanych polskich zespołów wokalnych.

Podczas tegorocznej edycji Święta m.in. poświęcony zostanie sztandar Powiatu Strzyżowskiego i odbędzie się koncert zespołu „Arka Noego". Oreganizatorzy planują też we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas przeprowadzenie zbiórki publicznej na rzecz osób z naszego powiatu poszkodowanych w wyniku powodzi i osuwisk.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 uroczystą Mszą Św. w intencji mieszkańców o w Kolegiacie Strzyżowskiej. Podczas nabożeństwa zostanie m.in. poświęcony sztandar Powiatu Strzyżowskiego.

Następnie orszak zebranych przy dźwiękach orkiestr dętych przemaszeruje na stadion sportowy, gdzie swoje stoiska promocyjne zaprezentują wystawcy z naszego terenu, w tym m.in.: przedsiębiorcy, rzemieślnicy, rolnicy, gospodarstwa agroturystyczne, instytucje okołorolnicze, jednostki oświatowe, jednostki pomocy społecznej oraz stowarzyszenia.

Na uczestników X edycji „Agromanii" czeka wiele atrakcji - m.in.: wystawy zwierząt hodowlanych. W tegorocznej edycji przewiduje się prezentacje gminnych ośrodków kultury, koncerty orkiestr dętych i zespołu „Ramolsi" oraz dyskotekę pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Sanchez. Gwiazdą X edycji „Agromania 2010" będzie zespół „Arka Noego".

Podczas uroczystości zostaną wręczone tradycyjne Nagrody Honorowe Zarządu Powiatu w Strzyżowie za osiągnięcia w dziedzinach takich jak: gospodarka, usługi publiczne, kultura, sztuka, oświata, ochrona dziedzictwa narodowego, sport, turystyka i rekreacja, pomoc rodzinie, opieka społeczna i pomoc osobom niepełnosprawnym, rolnictwo, agroturystyka i ekologia, najlepszy produkt powiatu oraz inne.

W godzinach od 13.00 do 18.00 przez Parafialny Zespół Caritas działający przy Strzyżowskiej Farze prowadzona będzie publiczna zbiórka na rzecz osób poszkodowanych w wyniku tegorocznej powodzi i osuwisk.

Serdecznie zapraszamy wystawców oraz mieszkańców powiatu, a także wszystkich gości, którzy mają możliwość przyjazdu do Strzyżowa do udziału we wspólnym świętowaniu.

Program tegorocznych obchodów Święta Powiatu Strzyżowskiego:

Godz. 11.00 - Msza św. w intencji mieszkańców powiatu w Kolegiacie Strzyżowskiej - podczas Mszy poświęcenie sztandaru Powiatu Strzyżowskiego;

Godz. 13.00 - Uroczyste otwarcie X Podkarpackich Prezentacji Agromania 2010 - stadion sportowy przy ul. 1 maja w Strzyżowie:
- prezentacja stoisk firm i instytucji,
- wystawa zwierząt hodowlanych;

Godz. 13.30 - 14.30 - Prezentacje kulturalne gminnych ośrodków kultury;

Godz. 14.30 - Wręczenie Nagród Honorowych Zarządu Powiatu w Strzyżowie i Nagród dla strażaków;

Godz. 15.30 - 16.45 - Koncert zespołu „Arka Noego";

Godz. 16.45 - 19.30 - Prezentacje gminnych ośrodków kultury;

Godz. 19.30 - 21.00 - Koncert zespołu „Ramolsi";

Godz. 21.00 - 22.00 - Dyskoteka pod gwiazdami - prowadzi DJ Sanchez.