Uroczystość instalacji - 29 czerwca 2011

W uroczystość św. Piotra i Pawła z woli Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Górnego, Strzyżowska Kapituła Kolegiacka powiększyła się o dwóch kanoników honorowych: Ks. Stanisława Busztę i Ks. Stanisława Piątka.
Na wieczornej Mszy św., którą sprawował delegat Księdza Biskupa, Ks. Infułat Wiesław Szurek odbył się obrzęd instalacji Kanoników.

Po rozpoczęciu Mszy św. nominowani Księża, ubrani już w szaty kanoników otrzymali tzw. dystynktoria, czyli krzyże do zawieszenia na piersiach. Dystynktorium Kapituły to z jedej strony kopia krzyża z głównego ołtarza, podarowana przez Papieża Urbana VII a z drugiej płaskorzeźba Matki Boskiej Strzyżowskiej oraz herb naszego Miasta.

W homilii główny celebrans pokazał postaci Patronów uroczystości jako fundamenty naszej wiary, a bez fundamentów życie człowieka traci spójność a nawet sens.

Po Mszy św. nastąpiła procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Niedługo pojawią się zdjęcia z tej uroczystości

Sobota, III Tydzień Wielkanocny