Uroczystości w strzyżowskiej Farze i KPP

W Komendzie Powiatowej Policji w Strzyżowie obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 13.00 mszą świętą odprawioną przez księdza dziekana Jana Wolaka, w której uczestniczyli policjanci i zaproszeni goście.

Kolejnym etapem była uroczysta odprawa zorganizowana na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie, w której udział wzięli: inspektor Kazimierz Mruk - I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, ks. Dziekan - Jan Wolak, Wicestarosta Strzyżowski - Jan Stodolak wraz z Sekretarzem Jackiem Boho, Burmistrz Strzyżowa - Marek Śliwiński, Zastępca Burmistrza Bogdan Góra, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Strzyżowie - Zbigniew Wieszczek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie - Piotr Rędziniak oraz wójtowie poszczególnych gmin: Wiśniowa - Tadeusz Przywara, Czudec - Stanisław Gierlak, oraz Zastępca Wójta Frysztaka –Adam Filip. Ponadto uroczystość zaszczycili swoją obecnością byli Komendanci Powiatowi Policji w Strzyżowie - Janusz Ziobro oraz Ryszard Górski, jak również Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach podinsp. Witold Wójcik.

Uroczystą odprawę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie mł. insp. Andrzej Wędrychowicz, który oficjalnie przywitał wszystkich gości oraz podziękował policjantom i pracownikom cywilnym Policji za ich pracę w minionym roku. Pracę, której efektem są wyniki plasujące strzyżowską Policję w czołówce garnizonu podkarpackiego. Przypomniał o niebezpieczeństwach, które są nieodłącznym elementem policyjnej służby.
Następnie odbyło się wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wręczył je I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie. Wśród 30 nominacji na wyższe stopnie służbowe było 3 awanse w korpusie oficerów, 13 awansów w korpusie aspirantów , 14 w korpusie podoficerów.

Dwóch policjantów za długoletnią pracę zostało wyróżnionych medalami. Brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał nadkom. Grzegorz Dzięgielewski, oraz st. asp. Janusz Dziwosz.

Po wręczeniu nominacji uznanie dla pracy strzyżowskich policjantów wyraził insp. Kazimierz Mruk. Do ciepłych słów skierowanych do policjantów i pracowników Policji dołączyli także zaproszeni goście, którzy podczas swoich wystąpień dziękowali za ich sumienną i rzetelną pracę związaną m.in.: z patrolowaniem ulic, pilnowaniem porządku publicznego czy walką z przestępczością oraz życzyli im dalszych sukcesów w pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Uroczystość zakończył Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie mł. insp. Andrzej Wędrychowicz, który przybyłym gościom podziękował za udział w uroczystości a policjantom i pracownikom cywilnym Policji za codzienny trud i pełne zaangażowanie w służbę, życząc im dalszej wytrwałości w realizacji zawodowego powołania.

(wiadomość ze strony www. Policji)

Czwartek, Wielki Tydzień