Drodzy Bracia i Siostry, Bracia Kapłani, Kochana Młodzieży.

Od wielu już lat Piesza Pielgrzymka Rzeszowska włącza się w wielki marsz kochających Maryję, Królową Polski i podejmuje trud wędrowania na Jasną Górę. W sierpniu cała Polska pielgrzymuje. Piesza Pielgrzymka Rzeszowska odbywać się będzie pod hasłem: „Kościół naszym domem”.

Serdecznie zapraszam Drogich Diecezjan - dorosłych, a zwłaszcza młodzież do udziału w pielgrzymce, której z kapłanami i alumnami przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Edward.
Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą świętą przed Rzeszowską Farą w sobotę, 4–go sierpnia o godz. 6.30.

Drodzy Bracia i Siostry - wszyscy podejmijmy dzieło ofiarnej pielgrzymki - jedni wędrując na Jasną Górę, inni w sposób duchowy, łącząc się każdego dnia z pielgrzymami. Trud pielgrzymowania ofiarujmy w swoich własnych intencjach, a także w intencji Ojczyzny i Kościoła, w intencjach naszej Diecezji, a nade wszystko w obronie życia ludzkiego.

Wszystkim Wam z serca błogosławię:

Bp Kazimierz Górny

Biskup Rzeszowski