W czwartek przeżywaliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Przygotowaliśmy się duchowo: kto chciał, mógł skorzystać z sakramentu pokuty zarówno we wtorek jak i środę. Ponadto Ksiądz Penitencjarz wiele godzin spędził w te dni w konfesjonale.

W dzień Wszystkich Świętych na przedpołudniowych Mszach gromadziło się wielu Strzyżowian i Gości, którzy przybyli na groby swoich bliskich.

O g. 14.00 rozpoczęła się Msza św. za zmarłych Strzyżowian i pochowanych na strzyżowskich cmentarzach. Przewodniczył jej w tym roku Ks. Mieczysław Piróg, proboszcz Parafii św. J. S. Pelczara, koncelebrował Ks. Jan Wolak, proboszcz strzyżowskiej Fary a kazanie wygłosił Ks. Mateusz Olbrot, wikariusz z Parafii św. Pelczara.

Po Mszy św. powędrowaliśmy procesyjnie na cmentarz św. Michała – w tym roku na nową jego część. Tam odmówiliśmy różaniec i przepisane przez Kościół modlitwy za zmarłych.

Wieczorem młodzież z Parafii Farnej przygotowała modlitewne czuwanie na cmentarzu „na Krzywuli”.

W Dzień Zaduszny, jak co dzień, sprawowane były Msze św. w kościele a dodatkowo w kaplicy MB Bolesnej, o g. 15.00, modliliśmy się znów za zmarłych spoczywających na strzyżowskich cmentarzach i za ofiary katastrofy smoleńskiej.

Wieczorem znów spotkaliśmy się na modlitwie na cmentarzu św. Michała. Tym razem modlitewne czuwanie przygotowała młodzież z Parafii św. Pelczara.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii i ją przygotowali. Dziękujemy też strzyżowskiej Policji za zabezpieczenie procesji na cmentarz.

Zapraszamy do fotogalerii. Ksiądz Grzegorz zamieścił tam fotografie z dnia Wszystkich Świętych: Msza św. i procesja na cmentarz (kliknij) oraz wieczorne modlitwy na cmentarzu (kliknij).