Wyszukiwanie

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
10495518

Statystyki

stat4u

W czwartek przeżywaliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Przygotowaliśmy się duchowo: kto chciał, mógł skorzystać z sakramentu pokuty zarówno we wtorek jak i środę. Ponadto Ksiądz Penitencjarz wiele godzin spędził w te dni w konfesjonale.


W dzień Wszystkich Świętych na przedpołudniowych Mszach gromadziło się wielu Strzyżowian i Gości, którzy przybyli na groby swoich bliskich.


O g. 14.00 rozpoczęła się Msza św. za zmarłych Strzyżowian i pochowanych na strzyżowskich cmentarzach. Przewodniczył jej w tym roku Ks. Mieczysław Piróg, proboszcz Parafii św. J. S. Pelczara, koncelebrował Ks. Jan Wolak, proboszcz strzyżowskiej Fary a kazanie wygłosił Ks. Mateusz Olbrot, wikariusz z Parafii św. Pelczara.


Po Mszy św. powędrowaliśmy procesyjnie na cmentarz św. Michała – w tym roku na nową jego część. Tam odmówiliśmy różaniec i przepisane przez Kościół modlitwy za zmarłych.


Wieczorem młodzież z Parafii Farnej przygotowała modlitewne czuwanie na cmentarzu „na Krzywuli”.


 


W Dzień Zaduszny, jak co dzień, sprawowane były Msze św. w kościele a dodatkowo w kaplicy MB Bolesnej, o g. 15.00, modliliśmy się znów za zmarłych spoczywających na strzyżowskich cmentarzach i za ofiary katastrofy smoleńskiej.


Wieczorem znów spotkaliśmy się na modlitwie na cmentarzu św. Michała. Tym razem modlitewne czuwanie przygotowała młodzież z Parafii św. Pelczara.


 


Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii i ją przygotowali. Dziękujemy też strzyżowskiej Policji za zabezpieczenie procesji na cmentarz.


 


Zapraszamy do fotogalerii. Ksiądz Grzegorz zamieścił tam fotografie z dnia Wszystkich Świętych: Msza św. i procesja na cmentarz (kliknij) oraz wieczorne modlitwy na cmentarzu (kliknij).


 

 [1] 

Powrót

Nasza świątynia

Wirtualny spacer po świątyni

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej świątyni

KLIKNIJ

 

Telefony kontaktowe

Ksiądz dyżurny - 609 384 320 

Ksiądz kapelan  - 790 554 308 

Pan Organista - 728 858 878 

Pan Kościelny - 500 757 567

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna, znajdująca się w budynku dawnej wikarówki jest czynna w każdą III niedzielę miesiąca od g. 16.00. Prosimy jednak, by wcześniej umówić się na spotkanie (duża liczba chętnych) z P. M. Ryszkowską - tel. 17 2763 538 lub

z P. E. Salamon - Krypel - tel. 735 773 157

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża

Blok reklamowy